Opublikowany: wt., marzec 2nd, 2021

Z czego powinny składać się zdrowe przysmaki dla psów

Podstawowym czynnikiem wpływającym na zdrowie i jakość życia Twojego pupila jest to, w jaki sposób go odżywiasz. Każdy pies powinien otrzymywać odpowiednią ilość wartości odżywczych oraz witamin, by móc prawidłowo funkcjonować. Zwłaszcza w przypadku, gdy jest to zwierze bardzo ruchliwe, lubiące zabawę i aktywność fizyczną. Jakie przysmaki dla psów powinniśmy wybierać?

pexels-pixabay-97082

Rozpieść swojego psa z przepysznymi smakołykami

Jednym z czynników, które wpływają na to, jakie pożywienie dla naszego ulubieńca wybrać, jest niewątpliwie jego rasa. Wielkość, ruchliwość oraz cechy genetyczne wpływają bezpośrednio na to ile węglowodanów, białka i tłuszczy powinien on przyswajać. Nie należy zapominać, że z reguły takie rarytasy dla naszego czworonoga służą, jako forma nagrody za wykonane ćwiczenie, czy za odpowiednie zachowanie. Wzmacnia to pozytywną więź zwierzęcia z jego właścicielem, dlatego jednym z głównych kryteriów, powinna być również bezpośrednia preferencja naszego psiaka. Warto wybrać przysmak, który przypadnie mu do gustu.

Różne wartości odżywcze, przy różnym zapotrzebowaniu

Smakołyki dla psów różnią się wieloma czynnikami. Można znaleźć mnóstwo rozwiązań, o różnych kształtach, smaku, zapachu oraz wartościach odżywczych. Niezależnie od wybranego rodzaju, warto zdecydowanie wybierać te z naturalnymi składnikami. Posiadają one najwięcej odżywczych substancji, które jednocześnie pod żadnym pozorem nie będą szkodzić naszemu pupilowi. Czy to w formie mięsnej czy też innych smaków, wszystkie te posiadające tłuszcze, białka oraz witaminy, są zdecydowanie dobrym wyborem, by łączyć przyjemne z pożytecznym. W ten sposób rozpieścisz swojego czworonoga, jednocześnie dbając o jego zdrowie.

Przysmaki, także dla bardziej wymagających

Oprócz kierowania się wyborem zdrowych przysmaków dla psów, warto wymienić także te, które są przeznaczone dla psów o specjalnych wymaganiach. Jest to z reguły rozwiązanie dla zwierząt, przechodzących pewne operacje, cierpiących na konkretne schorzenia czy choroby. Zawierają one zwiększone ilości niezbędnych witamin oraz minerałów, wspomagających regenerację oraz leczenie. To z reguły specjalistyczne pokarmy i przekąski, które wyraźnie zaznaczają swoje przeznaczenie, czy to dla psów wysterylizowanych czy powracających do formy, po złamaniu kości. 

Szeroki wybór przekąsek dla psów

Niezależnie od potrzeb, zawsze wybieraj dla swojego psiaka to, co najlepsze i najzdrowsze. Jeśli szukasz szerokiej oferty przekąsek dla Twojego pupila, koniecznie odwiedź e-torro.pl, gdzie kupisz wszelkie potrzebne smakołyki, które przypadną do gustu czworonogowi. Zapoznaj się i wybierz odpowiedni produkt, dzięki czemu zapewnisz zdrowie swojego zwierzęcia na długo.

Comments

comments