Opublikowany: śr, Lut 21st, 2018
Turystyka | Autor: JC

Typy pokoi hotelowych – poradnik dla rezerwujących online

Każdy z nas mniej więcej wie, że ilość gwiazdek w hotelu odzwierciedla jakość jego pokoi. Czego innego możemy spodziewać się od obiektu trzygwiazdkowego, a czego innego od pięciogwiazdkowego. Jednak gwiazdki to nie wszystko. Istotny jest także rodzaj samego pokoju. Od niego bowiem zależy, co zastaniemy po przyjeździe. W dzisiejszym artykule tłumaczymy więc wszelkie skróty zamieszczane w opisach pokoi hotelowych.

Hotel_room_interior_at_hotel_Radisson_Blu_Oulu

Ilość i rodzaj łóżek

Podstawowa klasyfikacja pokoi hotelowych odnosi się do ilości i rodzaju łóżek, jakie w nim znajdziemy. Wyróżniamy tutaj następujące wersje.

SNGL

Skrót pochodzący od słowa „single”, czyli jednoosobowy. W wskazuje na jedno pojedyncze łóżko idealne dla osoby podróżującej samotnie.

DBL

Skrót od angielskiego słowa „double” – podwójny. Znajdziemy tutaj jedno dwuosobowe łóżko znakomite dla par.

TWIN

Twin oznacza „bliźnięta”. W ten sposób oznaczone są hotelowe wnętrza wyposażone w dwa osobne, pojedyncze łóżka.

TRPL

Triple, czyli potrójny. Przeznaczone dla trójki osób, z których każda będzie spała w osobnym łóżku.

double-bed-994230_1920

QDPL

Tak opisywane są pokoje czteroosobowe. Tego typu pomieszczenia rzadko spotykane są w hotelach, ale jeśli już są, to mogą pomieścić do 4 osób.

EXB

Skrót od wyrażenia extra bed, czyli dodatkowe łóżko (tzw. dostawka hotelowa), które można umieścić na życzenie gości. Dobra opcja dla rodziców z dzieckiem.

CHD

W ten sposób oznacza się pokoje, które przewidują darmowe zakwaterowanie dla dzieci. W zależności od obiektu dotyczy to niepełnoletnich między 12 a 19 rokiem życia.

7856025930_c3dabea1cd_z

Typy pokojów

Jednak ilość łóżek to nie wszystko. Podczas rezerwacji można natknąć się także na skróty oznaczające typ i standard wnętrza. Informują one o tym, jakie meble hotelowe znajdziemy w środku oraz czy możemy liczyć na jakieś udogodnienia. Oto lista najczęściej spotykanych opisów.

STD

To pokój standardowy, który w swoim wyposażeniu zawiera to, co dany hotel oferuje w ramach podstawowego umeblowania. Wszystko zależy od ilości gwiazdek obiektu, ale bez względu na to, w środku zawsze znajdziemy łózko, stół, szafę, a czasem TV.

Superior

To wnętrze o podwyższonym standardzie, które cechuje się większą powierzchnią. Często można w nim znaleźć akcesoria hotelowe, których pokój standard nie przewiduje.

De Luxe

To propozycja dla osób ceniących sobie wygodę i wypoczynek na najwyższym poziomie. W tego typu pomieszczeniu znajdziemy szereg udogodnień, których nie ma w niższych jakościowo pokojach. Wersja De Luxe jest także największa pod względem powierzchni.

Studio

Taki pokój to połączenie części sypialnianej i kuchennej. Wnętrza zaaranżowane są na wzór małego mieszkania – kawalerki.

2617703600_aba5f092aa_z

Connected Rooms

Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Polega na połączeniu ze sobą dwóch oddzielnych pokoi, dzięki czemu w jednym mogą spać rodzice, a w drugim dzieci. Tego typu rozwiązania spotyka się najczęściej w wysokiej klasy hotelach.

Suite

To już właściwie nie pokój, a luksusowy apartament. Znajdziemy w nim nie tylko sypialnię, ale też gabinet czy salon. Wyposażenie jest na najwyższym poziomie, meble hotelowe zachwycają stylem, a całość wykończenia zachwyci najbardziej wymagających gości.

Duplex

Pokoje dwupoziomowe.

Apartament

Wnętrza hotelowe imitujące mieszkanie. Znajduje się w nich kilka pomieszczeń w tym także w pełni wyposażona kuchnia.

Business

To pomieszczenia urządzone z myślą o gościach odbywających podróże służbowe. Cechuje je nie tylko wysoki standard, ale również wyposażenie umożliwiające pracę biurową.

Honeymoon Room

Czyli pokój dla nowożeńców. Często wyposażony jest w wygody umilające romantyczny pobyt. Wiele hoteli przewiduje także niespodziankę powitalną dla pary młodej.

Balkony

Oznacza pokój z balkonem.

Sea view

Odnosi się do pokoi, z których roztacza się piękny widok na morze. W obiektach położnych w głębi lądu alternatywą jest pokój o standardzie Garden view gwarantujący widok na hotelowy ogród.

King Size Bed

Tego typu wnętrze oferuje gościom wygodne, dużych rozmiarów łóżko, którego szerokość wynosi co najmniej 1,8 m.

Comments

comments