Opublikowany: czw., mar 25th, 2021

Studia w trybie zdalnym – co będzie Ci potrzebne?

Uczelnie w całej Polsce regularnie podejmują działania, których celem jest umożliwienie podjęcia studiów jak największej liczbie osób. Zwłaszcza obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, ma to ogromne znaczenie. Jedną z takich inicjatyw są studia online, które współcześnie prowadzi wiele uczelni wyższych z najróżniejszych miast – Łodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania. Czy jednak nauczanie zdalne można podjąć ot tak? A może należy się do niego specjalnie przygotować? Sprawdźmy!

laptop-3087585_1280

Czym są studia online w Łodzi, Warszawie czy Krakowie?

Studia online opierają się przede wszystkim na e-learningu, czyli przekazywaniu wiedzy drogą internetową. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju narzędzia, takie jak specjalne, uczelniane platformy e-learningowe, internetowe programy do wypełniania testów i kolokwiów oraz aplikacje umożliwiające wykonywanie połączeń wideo.

Osoby uczestniczące na studiach online dostęp do zajęć, wykładów, konsultacji, zaliczeń i egzaminów otrzymują po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto. To tam gromadzone są wszelkie materiały dydaktyczne, informacje dotyczące warunków zaliczenia przedmiotu i sylabusy. Także tam można słuchać wykładów i uczestniczyć w zajęciach – prowadzonych na żywo lub przekazywanych w formie filmów.

Przygotowanie do studiów w trybie zdalnym

Podstawową do studiów online jest oczywiście odpowiednie stanowisko do nauki. Niezbędne będzie zatem duże biurko, na którym bez problemu pomieści się nie tylko komputer i myszka, ale także zeszyty, książki i podręczniki. Jeśli korzystamy z laptopa, a nie z komputera stacjonarnego, dobrym rozwiązaniem będzie kupno dodatkowej klawiatury i podstawki pod laptop. Dzięki temu ekran monitora będzie znajdował się na wysokości głowy, co pozytywnie wpłynie na naszą postawę.

Niezbędny jest też – co oczywiste – sam sprzęt. Można korzystać z komputera stacjonarnego, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno dobrego laptopa. Do komputera stacjonarnego trzeba będzie dokupić głośniki i kamerkę internetową, które w komputerach mobilnych są wbudowane. Co więcej, w razie konieczności laptop można bez problemu przenieść w każde inne miejsce.

Co jeszcze? W przypadku niektórych kierunków technicznych i artystycznych warto zaopatrzyć się w dodatkowy, duży monitor lub tablet graficzny. Trzeba też pamiętać o podstawowych edytorach tekstu i innych niezbędnych programach. Na szczęście wiele z nich dostępnych jest na licencji uczelni wyższych lub posiada specjalne zniżki dla studentów.

Gdzie studiować online?

W dobie pandemii Covid-19 takie pytanie może wydawać się dziwne – w końcu obecnie wszystkie uczelnie funkcjonują w trybie zdalnym. Niemniej, wybierając się na studia online, warto wybrać szkołę, która taki tryb ma wprowadzony już od dłuższego czasu. Dzięki temu student może być pewien, że wszystko na uczelni działa jak należy. Jeśli chcesz podjąć studia online, zapoznaj się z ofertami uczelni prywatnych, takich jak Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Comments

comments