Opublikowany: pt., lut 12th, 2021

Studia w Łodzi – jaką uczelnię wybrać?

Każdego roku uczniowie, którzy są na finiszu edukacji w szkole średniej, zastanawiają się nad wyborem uczelni, na której będą kontynuowali naukę. Największym prestiżem cieszy się oczywiście zlokalizowany w stolicy kraju Uniwersytet Warszawski, ale w rankingach najlepszych miast do studiowania w czołówce znajdują się także Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Łódź. Gdzie warto studiować prawo czy kierunki ścisłe w Łodzi?

laptop-2557586_1280

Prestiżowe uczelnie publiczne – prawo, ekonomia i studia artystyczne

Być może mówiąc o najbardziej prestiżowych uczelniach publicznych w Polsce nie myślimy w pierwszej kolejności o szkołach łódzkich. Do głowy przychodzi nam przede wszystkim Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie czy poznańska politechnika i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Warto jednak wiedzieć, że również Łódź ma piękną tradycję uniwersytecką.

Najbardziej znaną uczelnią w tym mieście jest oczywiście Uniwersytet Łódzki. Kandydaci mają do wyboru ponad 100 kierunków na kilkunastu wydziałach, między innymi prawa i administracji, matematyki i informatyki, chemii, filologicznym czy ekonomiczno-socjologicznym. Na Uniwersytecie Łódzkim można podjąć także studia podyplomowe. W stolicy województwa łódzkiego znajduje się także Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny. Ponadto, nie można zapominać o tym, że to właśnie w tym mieście znajduje się słynna Państwowa Szkoła Filmowa oraz prestiżowa Akademia Sztuk Pięknych imienia Władysława Strzemińskiego.

Licencjat, magisterka i studia podyplomowe na uczelniach prywatnych

Osoby chcące podjąć edukację w Łodzi mogą również udać się na uczelnie prywatne – zwłaszcza, że pod tym względem stolica województwa na tle innych polskich miast prezentuje się bardzo okazale. Na uczelniach prywatnych można studiować zarówno prawo, psychologię, czy pedagogikę, jak również bardziej współczesne kierunki, odpowiadające wymaganiom dzisiejszego rynku pracy.

Jeśli chcesz udać się na licencjat, magisterkę lub studia podyplomowe w Łodzi, zapoznaj się z ofertą Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Uczelnia ta nie tylko posiada doświadczoną kadrę wykładowczą, ale również oferuje programy nauczania dostosowane do współczesnych realiów rynkowych.

A może studia online w Łodzi?

Nie da się ukryć, że trwająca pandemia koronawirusa wywróciła sytuację w polskiej edukacji do góry nogami. Obecnie w Łodzi możesz jednak studiować nawet bez wychodzenia z domu. O ile w ostatnich miesiącach wszystkie szkoły musiały przejść na tryb nauczania zdalnego, o tyle niektóre uczelnie – takie jak wspomniana już Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu – mają od dłuższego czasu opracowane specjale studia online, bazujące na platformach e-learningowych oraz wykładach i zajęciach zdalnych.

Jak widać, Łódź, choć znajduje się nieco w cieniu Warszawy czy Krakowa, posiada bardzo atrakcyjną ofertę edukacyjną, w której każda osoba żądna wiedzy powinna bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Comments

comments