Opublikowany: śr., lut 26th, 2020

Przenośne ekrany do projektora – mobilne kino na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne ekrany projekcyjne to mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań, które pozwalają nam w domowych lub firmowych przestrzeniach zbliżać się do wrażeń, jakie czekają na nas w profesjonalnych salach kinowych. Czy możemy stworzyć swoje prywatne kino przenośne? Sprawdźmy, co może zaoferować Ci ekran przenośny do projektora.

Mobilność

 

Jak wskazuje ich nazwa, główną zaletą przenośnych ekranów projekcyjnych, poza oczywiście samą możliwością wyświetlania obrazu, jest ich mobilność. Z założenia nie są to modele przeznaczone do stałego montażu w kinie domowym. Mają one dać się łatwo transportować i szybko montować zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz. Rozmiary i konstrukcja takich ekranów pozwalają nie tylko na łatwe przenoszenie ich w pomieszczeniach, ale też na wygodne spakowanie do samochodu i przetransportowanie w miejsce, gdzie planujemy naszą projekcję.

Parametry

 

Wiele modeli ekranów przenośnych ma możliwość wyświetlania obrazu w dowolnym formacie. Pod względem właściwości samego obrazu najważniejszym parametrem tego typu ekranów projekcyjnych wydaje się być czytelność obrazu nawet po kilkuset, czy kilku tysiącach procesów zwijania i rozwijania ekranu. Osiąga się to, stosując specjalne tkaniny projekcyjne, niekiedy nawet kosztem nasycenia kolorów i innych cech obrazu.

Zastosowanie

 

Opisane powyżej cechy przenośnych ekranów do projektorów czynią je prawdziwie mobilną wersją kina. Ich główne zastosowanie to bowiem cele biznesowe i firmowe prezentacje, czy eventy – w różnych miejscach, nawet na świeżym powietrzu. To obowiązkowe wyposażenie dla firmy prowadzącej szkolenia i dojeżdżającej do siedziby klienta, czy organizatorów eventów. Sprzęt taki można łatwo przewieźć, szybko zamontować, a obraz będzie na nim zawsze widoczny. Odpowiednio ukaże zarówno biznesową prezentację, jak też film prezentowany na świeżym powietrzu dla niewielkiej publiczności podczas lokalnego festynu lub innej imprezy okolicznościowej. W takich sytuacjach detale obrazu nie są najistotniejsze, lecz sama funkcjonalność kina. Obraz ma być czytelny i widoczny dla każdego nawet w niekorzystnym jaskrawym świetle – tam, gdzie nie ma czasu i warunków na stworzenie idealnej przestrzeni projekcyjnej.

Nawet jeśli mobilne kino to nieco zbyt duże określenie, aby opisać możliwości przenośnych ekranów do projektora, to z pewnością dzięki niemu będziesz mieć do dyspozycji wygodną powierzchnię projekcyjną, z której skorzystasz w wielu sytuacjach, gdzie nie sprawdzą się inne ekrany do projektora. Firmowa prezentacja, czy film podczas niewielkiego eventu bez wątpienia dobrze zaprezentuje się na Twoim mobilnym ekranie.

Comments

comments