Opublikowany: wt, Lut 25th, 2020

Profesjonalne dermokosmetyki – zadbaj o nawilżenie skóry

Dermokosmetyki są produktami będącymi połączeniem kosmetyki i dermatologii. Ich działanie ma pozwalać na stosowanie ich na skórze wrażliwej i z problemami dermatologicznymi. Przyjrzyjmy się, dlaczego produkty te są obecnie tak popularne, kiedy warto je stosować i jakie są najlepsze dermokosmetyki, po jakie możesz sięgnąć.

Czym są dermokosmetyki?

Wysokiej jakości naturalne dermokosmetyki powstają w sposób podobny do tego, w jaki opracowuje się leki. W ich tworzeniu biorą udział specjaliści z wielu dziedzin. Nie ma jednoznacznej definicji dermokosmetyku, którą narzucałoby prawo, lecz dla wszystkich najlepszych produktów z tej kategorii można znaleźć kilka wspólnych cech. Dermokosmetyk powinien być bezwonny, bezbarwny, nie powinien zawierać konserwantów ani sztucznych substancji barwiących. Jako produkt przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej, nie może zawierać również substancji, które uczulałyby, więc powinien być też hipoalergiczny. Produkcja tego typu kosmetyków powinna odbywać się pod okiem specjalistów takich, jak dermatolodzy, a każdy produkt powinien być odpowiednio przetestowany. Znacząca część dermokosmetyków to kremy przeciwstarzeniowe i nawilżające, o których wspomnieliśmy w tytule artykułu. Ważnym faktem na temat dermokosmetyków jest też to, że znajdziesz je głównie w specjalistycznych sklepach oraz w aptekach.

Kiedy warto?

Jak już wspomnieliśmy, główną grupą osób, do których kierowane są dermokosmetyki, są osoby z problemami skórnymi, czy alergiami, które z różnych powodów nie mogą stosować zwykłych kosmetyków. Przyjazny dla skóry charakter dermokosmetyków sprawia jednak, że coraz więcej klientów, u których nie zachodzi konieczność ich stosowania ze względów zdrowotnych, również wybiera je zamiast „tradycyjnych” kosmetyków. Poza tym dermokosmetyki są często stosowane przez osoby z atopowym zapaleniem skóry oraz kobiety w ciąży.

Jakie dermokosmetyki?

Bez wątpienia stosowanie dermokosmetyków nie zaszkodzi i można polecić je tak naprawdę każdemu. W związku z tym, że nie ma wobec nich jasnych regulacji prawnych, warto zapoznać się z danym produktem przed zakupem i wybrać zaufanego producenta, aby mieć pewność, że sięga się po produkt wysokiej jakości. Popularnymi i sprawdzonymi dermokosmetykami są chociażby produkty marki Environ, w której asortymencie znajdziesz m.in. dobre dermokosmetyki do twarzy oraz niwelujące uszkodzenia skóry po oparzeniach słonecznych.
Najlepszej jakości dermokosmetyków możesz szukać w sklepie internetowym e-Fontanna. Znajdziesz tam produkty, które bez wahania polecić można nawet osobom z problemami skórnymi, do których nie są dostosowane inne kosmetyki.

Comments

comments