Opublikowany: czw., kw. 2nd, 2020

Pomiary termowizyjne – dowiedz się dlaczego tracisz wodę w firmie lub mieszkaniu

Nowoczesna technologia pomaga w skutecznym wykrywaniu problemów i zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, a także profilaktyki różnorakich awarii. Jednym z innowacyjnych sposobów na poradzenie sobie z uciekaniem wody z budynku są pomiary termowizyjne. Z naszego artykułu dowiesz się, czym są tego typu pomiary, jak są wykonywane i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Czym są pomiary termowizyjne?

To badania wykonywane za pomocą specjalnej kamery termowizyjnej. Tego typu urządzenie działa dzięki wykorzystaniu podczerwieni – stopień promieniowania cieplnego podczerwieni jest rejestrowany przez kamerę. Podczerwień powstaje w wyniku występowania temperatury w danej przestrzeni. Im wyższa temperatura, tym intensywniejszy obraz podczerwieni na wyświetlaczu kamery termowizyjnej.

Pomiary kamerą termowizyjną wykonywane w celu diagnostyki stanu instalacji wodnej w budynku muszą być realizowane przez fachowca. Tylko kompetentny specjalista będzie posiadał wiedzę niezbędną do prawidłowego odczytania pomiarów na kamerze termowizyjnej.

the-thermal-imaging-camera-3756103_1920

Jak wykonujemy pomiary kamerą termowizyjną – wyciek wody

Awarie instalacji wodnej budynku są powszechnym problemem. W ich diagnostyce i profilaktyce często wykorzystuje się właśnie sposób wykonywania pomiarów kamerą termowizyjną. Jaki jest związek promieniowania cieplnego i wycieku wody? Substancja uciekająca z instalacji wodnej ma inną temperaturę cieplną, niż reszta elementów w danym obiekcie i przestrzeni. Ponieważ podczerwień nie jest widoczna dla ludzkiego oka, kamera wykazuje jej koncentrację na wyświetlaczu. W ten sposób specjalista wykonujący pomiary będzie mógł zlokalizować anomalię w promieniowaniu i znaleźć punkt wycieku wody.

Dlaczego warto zdecydować się na audyt termowizyjny?

Rozważ ewentualność zamówienia usług audytu termowizyjnego nawet wtedy, gdy nie nastąpił wyciek z instalacji wodnej. Takie działanie doskonale sprawdza się bowiem w ramach profilaktyki wycieków. Profesjonalista będzie w stanie określić miejsca, w których widoczny jest nieprawidłowy poziom podczerwieni i wskaże, w których punktach może nastąpić potencjalny wyciek. Regularne obserwowanie obrazu rozkładu temperatury powierzchni to najlepszy sposób na zapobieganie różnorakim awariom.

Ogromną zaletą audytów termowizyjnych jest fakt, iż są one całkowicie nieinwazyjne. Nie musisz organizować specjalnych przygotowań przed przybyciem profesjonalisty na miejsce. To prosty i skuteczny sposób zabezpieczenia swojego domu lub firmy przed uciekaniem wody.

Comments

comments