Opublikowany: pon., paź 26th, 2020

Podstawy profesjonalnego car detailingu – od czego warto zacząć?

Usługi car detailingu stają się coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców. Wykonuje się je zarówno w przypadku nowych, jak i używanych samochodów, a także zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Co to jest car detailing? Dlaczego warto korzystać z tego typu oferty? A przede wszystkim: jak wystartować z tego typu biznesem?

Co to jest car detailing? Najważniejsze informacje

Usługi car detailingu, lub po prostu auto detailingu, wykonuje się w celu oczyszczenia i renowacji samochodu. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że usługa ta jest zawsze bardzo indywidualna, mocno zależna od danego modelu pojazdu oraz potrzeb Klienta. Car detailing dla początkujących to przede wszystkim jednak mycie i sprzątanie za pomocą specjalnie dobranych środków oraz preparatów. Odpowiedzieliśmy już więc na pytanie “co to jest car detailing?”, warto jeszcze dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego ta usługa jest tak polecana zarówno w przypadku nowych, jak i starych aut. Przede wszystkim pozwala ona podnieść wartość rynkową samochodu. Po drugie, jak zawsze w przypadku zwiększonej dbałości o urządzenie, przedłużamy w ten sposób sprawne działanie auta. Ostatnią, jednak nie mniej ważną korzyścią, jest perfekcyjny wygląd pojazdu.

Jak świadczyć usługę, czyli car detailing dla początkujących

Jeśli interesują Cię usługi car detailingu i chciałbyś je świadczyć, warto wiedzieć, od czego zacząć. A pierwszym krokiem musi być zakup odpowiednich preparatów, które sprawdzą się podczas czyszczenia samochodu. Przyda się więc m.in. środek All In One, który działa zarówno oczyszczająco, jak i nabłyszczająco na lakier. Generalnie wszelkiego rodzaju cleanery będą wymagane – pomogą one oczyścić kabinę pojazdu oraz karoserię. Car detailing dla początkujących wymaga również zakupu bardziej profesjonalnych środków, które będą służyły dekontaminacji, rewitalizacji kolorów oraz zabezpieczenia lakieru. Są to m.in. glinki, politura, a także wosk. Temat ten jest naprawdę szeroki, a każdy, kto zajmuje się usługami car detailingu musi zapoznać się z szeroką ofertą preparatów do czyszczenia i konserwacji pojazdów, dostępnych na rynku.

 

Skoro wiesz już, co to jest car detailing, być może sam będziesz chciał skorzystać z tego typu serwisu. Warto sprawdzić ofertę firmy sprzątającej Professional Cleaning z Białegostoku. Posiadają oni różne pakiety usług, dzięki którym łatwo wybierzesz interesującą Cię opcję w korzystnej cenie. Daj swojemu samochodowi drugie życie – efekty pracy firmy Professional Cleaning zadziwią każdego!

 

Comments

comments