Opublikowany: czw., kw. 15th, 2021

Pieluszki wielorazowe – poznaj zalety!

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile Wasza nowonarodzona pociecha zużyje jednorazowych pieluszek prze pierwsze lata swojego życia? Pewnie nie, a liczba ta jest naprawdę wysoka. Biorąc pod uwagę, że pieluchy jednorazowe nie należą do najtańszych, wiąże się to z naprawdę dużymi kosztami. Czy da się tego uniknąć? Owszem, można postawić na pieluszki wielorazowe. Poznajcie zatem bliżej zalety tego alternatywnego rozwiązania.

grafika.rgb_

Pieluszki wielorazowe – bezpieczne dla skóry dziecka

W przeciwieństwie do wersji jednorazowych, pieluchy wielorazowe są pozbawione wszelkich sztucznych substancji, nie zawierają chemii, a przy tym są tworzone z bezpiecznych i przewiewnych tkanin. Warto też wspomnieć, że pieluchy jednorazowe są bielone chlorem, co powoduje, że na tego rodzaju produktach pozostają substancje niekorzystne dla zdrowia dziecka. Kontaktu z tymi składnikami unikamy, wybierając pieluszki wielorazowe.

Wielorazówki posiadają również specjalny materiał PUL, czyli poliester laminowany. Ta tkanina cechuje się świetnymi właściwościami chłonnymi, a jednocześnie zapewnia odpowiedni przewiew. To skutecznie chroni skórę dziecka przed odparzeniami.

Pieluchy wielorazowe to ekologiczne rozwiązanie

Jeśli jesteście miłośnikami trendu zero waste, to z pewnością docencie pieluchy wielorazowe. Kupując jeden komplet, możecie używać go przez cały czas, a gdy dziecko przestanie potrzebować pieluch, można go zachować dla kolejnej pociechy lub oddać komuś z rodziny. To bardzo ekologiczne rozwiązanie. W ten sposób nie przyczyniamy się do powstawania kolejnych odpadów, które by zaśmiecały niepotrzebnie naszą planetę, tak jak dzieje się to w przypadku pieluch jednorazowych.

Bardzo ekonomiczne rozwiązanie!

Jak już wspomnieliśmy na początku, wybór wielorazowych pieluch to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Inwestujemy raz, a możemy korzystać bez przerwy. Nie wydamy fortuny na jednorazówki. Okazuje się, że w ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 3000 zł na jednym dziecku, a te oszczędności rosną, gdy wykorzystamy komplet dla kolejnych pociech.

 

Szybsze odpieluchowanie

Badania pokazują, że dzieci korzystające z pieluch wielorazowych, szybciej przestają ich używać. Dzieje się tak dlatego, że w nich pociecha łatwiej wyczuwa obecność zrobionej przez siebie potrzeby fizjologicznej i szybciej to komunikuje. Większa wrażliwość powoduje, że szybciej uczy się sygnalizować konieczność skorzystania z nocnika.

Pieluszki wielorazowe są przyjemniejsze w dotyku

Jako że pieluszki wielorazowe są wykonane wyłącznie z tkaninowych materiałów, są znacznie przyjemniejsze w dotyku. To podnosi komfort ich noszenia i zapewnia dziecku maksimum wygody. Chroni też skórę przed podrażnieniami i otarciami.

Jak widać, pieluchy wielorazowe mają szereg zalet, a korzystanie z nich jest naprawdę bardzo proste. Na Simed.pl możecie zakupić cały zestaw, który umożliwia sprawne użytkowanie pieluszek wielorazowych. Zawiera on nie tylko pieluchy, ale też woreczki na zużyte wkłady, olejki eteryczne, które niwelują przykry zapach, bibułki i otulacze. Całość zestawu pozwala na skuteczne i łatwe korzystanie z pieluch wielorazowych. Sami przekonajcie się, jakie to proste!

Comments

comments