Opublikowany: pt., Maj 29th, 2020

Pielęgnacja łańcucha w motocyklu – postaw na sprawdzone sposoby

Łańcuch w motocyklu odpowiada za przenoszenie momentu obrotowego z silnika na koło napędowe. Jest to w związku z tym jeden z ważniejszych elementów w całej Twojej maszynie. Jej eksploatacja sprawia rzecz jasna, że łańcuch się zużywa. Może to wpłynąć niekorzystnie na komfort, a także bezpieczeństwo jazdy. Przedstawmy sobie sposoby na pielęgnację łańcucha w motocyklu i możliwości ograniczenia jego zużycia.

Mycie łańcucha

 

Podstawą dla bieżącej pielęgnacji łańcuchów motocyklowych jest ich właściwe mycie. Zanim przejdziesz do zakupu środków pielęgnacyjnych – powinieneś zadbać o usunięcie zabrudzeń. Żaden środek nie okaże się skuteczny, gdy nie dotrze do środka łańcucha. Jeśli łańcuch jest ciemny od pyłu i piasku, to czas na jego wyczyszczenie. Uważaj jednak, aby nie używać do tego substancji o agresywnym działaniu lub wody pod dużym ciśnieniem.

Sprawdzenie naciągu łańcucha

 

Skutecznie działający łańcuch motocyklowy to łańcuch odpowiednio naciągnięty. Dla każdego łańcucha naciąg powinien być inny. Informacje na ten temat powinieneś odnaleźć na osłonie łańcucha i w specyfikacji serwisowej. Naciągnięcie łańcucha zajmie Ci co najwyżej 5 minut, a może znacznie poprawić jego kondycję – warto więc poświęcić ten czas dla swojej maszyny.

Środki pielęgnacyjne

 

Gdy zajmiemy się już odpowiednim zakładaniem łańcucha, możemy zadbać o właściwe smarowanie łańcucha w motorze. Smar zmniejsza zużycie łańcucha, a także ringów. Oprócz tego chroni też łańcuch przed korozją. Odczujesz to bez wątpienia w postaci zwiększenia komfortu jazdy swoim pojazdem. Na rynku jest w tej kategorii dostępnych mnóstwo wartych zastosowania środków pielęgnacyjnych. Występują one z reguły w postaci płynnego aerozolu, dzięki czemu ich użycie nie sprawi Ci trudności i bez problemu dotrzesz we wszystkie trudno dostępne miejsca.

Samodzielna pielęgnacja łańcucha w motocyklu nie wymaga od Ciebie dużych nakładów pieniężnych, a także poświęcenia dużej ilości czasu – możesz zająć się tym samemu bez żadnego problemu. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie internetowej Jan-Mar.

Comments

comments