Opublikowany: czw, Paź 24th, 2019

Organizacja eventu sposobem na promocję marki

Pragniesz zwiększyć świadomość konsumentów na temat Twojej marki? A może chcesz zbudować pozytywny obraz swojej firmy w oczach kontrahentów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z tych pytań, oznacza to, że czas zorganizować event marketingowy. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

bar-1238379_1280

PR, czyli Public Relations, to dział marketingu odpowiedzialny za utrzymywanie pozytywnych relacji między marką a jej odbiorcami. Jego zadaniem jest również kreowanie atrakcyjnego wizerunku firmy oraz produktów czy usług przez nią oferowanych. Dzięki dobrze zorganizowanemu PR-owi jesteśmy w stanie nawiązać dobrą komunikację zarówno z klientami, jak i naszym współpracownikami i partnerami biznesowymi. Jednym z narzędzi realizacji tej strategii są eventy marketingowe. Dowiedz się, co zyskasz, organizując tego typu wydarzenie.

Jak organizować event marketingowy?

Organizacja eventu marketingowego może przybierać różne formy. Często jest to uroczysty firmowy bankiet powiązany z promocją nowego produktu, na który zapraszamy zarówno pracowników firmy, jak i partnerów biznesowych. Innym rodzajem eventu może być przygotowanie konferencji branżowej, która zrzeszy specjalistów z naszej dziedziny, pozwalając na stworzenie przestrzeni do swobodnej wymiany doświadczeń zawodowych. Będąc organizatorem tego typu przedsięwzięcia, kreujemy również pozytywnie nasz wizerunek w oczach nie tylko samej branży, ale też naszych partnerów biznesowych oraz klientów.

Organizacja eventu a social media

W dzisiejszych czasach nie da się promować marki bez jej obecności w Internecie. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by zaprosić na event marketingowy osoby, które mogą być zainteresowane naszą usługą czy produktem, a które jednocześnie posiadają duże zasięgi na portalach społecznościowych. Jeśli uda nam się wejść we współpracę z takim influencerem, wówczas efekt organizacji naszego eventu promocyjnego, poniesie on w świat, informując o naszej marce innych, a także zachęcając ich do korzystania z naszej oferty.

Inne rodzaje eventów

Zalety organizacji eventu marketingowego są nieocenione w kwestii rozpoznawalności i promocji marki, a także kształtowania pozytywnego wizerunku firmy. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć, że wyróżnia się wiele rodzajów eventów. Możemy zorganizować osobne wydarzenie wyłącznie dla pracowników firmy. Wówczas będzie ono miało charakter bardziej integracyjny i nagradzający. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie wydarzenia dla kontrahentów i partnerów biznesowych przedsiębiorstwa. Na takiej imprezie będą się oni mogli lepiej poznać i nawiązać zawodowe kontakty. Będzie to także świetna płaszczyzna do rozmów biznesowych w atrakcyjnych okolicznościach, co zwiększa szanse na podjęcie obiecujących projektów.

Jeśli więc planujesz zorganizować event marketingowy dla swojej marki lub każde inne wydarzenie firmowe, to skontaktuj się z Dragon Event – firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć. My wiemy, jak zorganizować wydarzenie firmowe na najwyższym poziomie.

Comments

comments