Opublikowany: wt., Maj 4th, 2021
Ogród | Autor: admin

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ogrodowej glebogryzarki?

Fani ogrodnictwa doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednie przygotowanie gleby ma ogromne znaczenie. Poprawa jej jakości pomaga osiągnąć lepsze rezultaty upraw. Niezależnie od tego czy chodzi o ogródek warzywny, rabatkę kwiatową czy siew trawnika. To wszystko sprawia, że sprawienie sobie ogrodowej glebogryzarki to inwestycja, która szybko się zwróci. Na co jednak zwracać uwagę podczas zakupu takiego sprzętu?

Glebogryzarki spalinowe na każde warunki

Istnieje wiele rodzajów glebogryzarek. Jednymi z popularniejszych modeli są te spalinowe. Chociaż charakteryzują się głośną pracą w porównaniu do tych elektrycznych czy ręcznych, zdecydowanie rekompensują to wydajnością. Z tego powodu sprawdzają się w każdym ogrodzie, nawet takim o dużej powierzchni. Dobierając sprzęt zwróć uwagę na moc silnika. Słabsze glebogryzarki spalinowe mogą mieć problem z pracą na ubitej glebie lub takiej pełnej gliny.

Glebogryzarki do ogrodu – co jest ważne?

Czym różnią się jeszcze od siebie glebogryzarki? Między innymi głębokością, na którą sięgają. Ogrody kwietne z reguły nie wymagają bardzo głębokiego spulchniania, ale jeżeli planujesz na przykład uprawy korzeniowe, koniecznie wybierz urządzenie o większych możliwościach. Parametrem, który znacząco wpływa na wydajność pracy jest też szerokość robocza. W przypadku małych ogrodów nie ma ona aż tak dużego znaczenia, jednakże na większych powierzchniach potrafi oszczędzić sporo czasu. Jeżeli posiadasz rozległy ogród to wybierz sprzęt, którego szerokość robocza wynosi minimum 50 centymetrów. Dobrej jakości modele często posiadają w tej kwestii opcje regulacji. Dzięki temu możesz z powodzeniem wykorzystywać je zarówno na mniejszych powierzchniach wymagających dużej mobilności oraz precyzji, jak i na tych większych, gdzie możesz pozwolić sobie na szerokie “wgryzanie”.
Glebogryzarki z napędem kołowym – prostota i wygoda

Świetnym rozwiązaniem są również glebogryzarki posiadające dodatkowy napęd kołowy. Ich główną zaletą jest to, że prowadzi się je zdecydowanie łatwiej niż tradycyjny sprzęt, a koła amortyzują siły przenoszone z noży roboczych. Operator kierujący taką glebogryzarką nie tylko będzie mógł ją pewniej kontrolować, ale również nie będzie to dla niego takie męczące. Jeżeli chcesz poznać więcej przydatnych porad na temat spalinowych glebogryzarek z napędem oraz innych, koniecznie odwiedź stronę msprogarden.pl. To specjaliści, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ogrodniczej będą w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązania!

Comments

comments