Opublikowany: czw, Paź 29th, 2020

Menedżer SPA – atrakcyjny zawód po studiach kosmetologicznych

W ostatnich latach studia kosmetologiczne w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Kosmetologia w perspektywie wielu osób jawi się jako kierunek niezwykle ciekawy i przyszłościowy. Rzeczywiście – prawdą jest, że branża kosmetologiczna już obecnie ma się całkiem dobrze, a w kolejnych latach prawdopodobnie będzie rozwijać się jeszcze dynamiczniej.

wellness-589770_1280

Kosmetologię mimo wszystko utożsamia się przede wszystkim z pracą w gabinecie kosmetologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Warto mieć natomiast świadomość tego, że po tych studiach można wykonywać także inne atrakcyjne zawody. Jednym z nich jest z pewnością posada menedżera SPA.

Czym zajmuje się menedżer SPA?

Czy trzeba studiować kosmetologię, by pracować jako menedżer SPA? Studia nie są niezbędne, ale w znacznym stopniu rozwijają zdolności praktyczne i wiedzę teoretyczną, potrzebną do zarządzania dużym obiektem. A na stanowisku menedżera SPA jest co robić!

Czym zajmuje się menedżer SPA? Studia przygotowujące do pracy na takim stanowisku powinny skupiać się nie tylko na wiedzy specjalistycznej z obszaru SPA i Wellnes (filozofii, według której podstawą harmonii jest znalezienie równowagi pomiędzy ciałem a umysłem), ale także na umiejętnościach zarządzania zasobami ludzkimi i wyrabianiem w swojej osobowości cech lidera.

Do najważniejszych obowiązków menedżera SPA należy zarządzanie całym obiektem SPA, kierowanie zespołem kosmetologów i masażystów w obrębie obiektu i należących do niego klinik oraz planowanie i realizowanie działań promocyjnych obiektu. Menedżer SPA powinien również mieć smykałkę do biznesu, by systematycznie rozwijać obiekt i kliniki, którymi zarządza.

wellness-1021131_1280

Menedżer SPA – studia. Jak wyglądają?

Wbrew pozorom kosmetologia to bardzo zróżnicowany kierunek studiów. To, w jakim zakresie i na jakim poziomie przygotowują one do pracy na stanowisku menedżerskim, zależy w dużej mierze od oferty uczelni i jej programu nauczania. Z uwagi na to, że branża kosmetologiczna w ostatnim czasie rozwija się bardzo dynamicznie, studia powinny być dostosowane do obecnej sytuacji na rynku, a także w pewnym sensie przewidywać rozwój branży w kolejnych latach.

Chcesz zostać menedżerem SPA? Studia kosmetologiczne II stopnia z taką specjalizacją oferuje między innymi Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Program nauczania skupia się na teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu kosmetologii, znajomości anatomii ludzkiego ciała i zróżnicowanych zabiegów kosmetycznych, ale w znacznym stopniu omawia również współczesne mechanizmy kierujące biznesem oraz marketingiem. Studia przygotowują także do objęcia roli lidera zarządzającego zasobami ludzkimi.

Kosmetologia ze specjalizacją menedżera SPA – czy warto?

Prędzej czy później wiele osób zaczynających karierę w branży kosmetologicznej marzy o otwarciu własnego salonu, kliniki czy obiektu SPA. Ścieżka kształcenia na menedżera SPA w znacznym stopniu ułatwia zdobycie kompetencji zarówno w pracy kosmetologa czy masażysty, jak również biznesmena na stanowisku menedżerskim. Co za tym idzie, daje dużo większą szansę na atrakcyjne zatrudnienie i wysokie zarobki.

Comments

comments