Opublikowany: czw., kw. 2nd, 2020

Masz problem z kablami do projektora? Zainwestuj w odpowiednie maskownice!

Posiadanie własnego kina domowego na wyłączność to z pewnością fantastyczna sprawa. Podobnie jak dysponowanie rzutnikiem w sali konferencyjnej lub wykładowej. Projektor i rzutnik zamontowane w salonie czy w specjalnie przeznaczonym do tego pokoju zapewnią możliwość kreatywnego wykorzystania w dowolny sposób. Warto zadbać nie tylko o odpowiedni montaż dopasowany do wnętrza pomieszczenia, ale także o zapewnienie estetycznego wyglądu. Bezładnie zwisające kable podłączone do rzutnika zdecydowanie zaburzają pełną kompozycję przestrzeni.

Jak zamaskować przewody projektora?

Najlepszym sposobem na ukrycie kabli podłączonych do rzutnika jest wykorzystanie maskownicy do przewodów. Ich montaż jest zazwyczaj niezwykle łatwy, a efekt wyraźnie zauważalny. Maskownice są elementami, które w różny sposób zakrywają nieestetycznie wyglądające kable czy gniazda. Występują w różnej formie – zarówno jednolitych listew, zakrywających całość okablowania, jak i w postaci oryginalnych kanałów kablowych, umożliwiających jednoczesne organizowanie układu przewodów. Profesjonalny sklep internetowy ans.sklep.pl oferuje pełną gamę produktów, służących do maskowania przewodów.

image1

Rodzaje maskownic do przewodów

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup maskownicy do przewodów, warto zapoznać się z istniejącymi rodzajami. Najlepiej wybrać tę, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom użytkowników. Największe znaczenie w tym przypadku ma miejsce, w którym został zamontowany projektor. Jeśli rzutnik został umieszczony na ścianie lub pod sufitem, to z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą maskownice do kabli na ścianę w formie podłużnych listew w dowolnym kolorze, dopasowanym do stylistyki oraz kolorystyki wnętrza. Maskownica do kabli pod biurko sprawdzi się szczególnie wówczas, kiedy projektor jest ustawiony na stałe na biurku czy stoliku. Koniecznością może okazać się także dodatkowe zamontowanie maskownicy podłogowej, charakteryzującej się spłaszczoną formą.

Estetyka i funkcjonalność

Zabezpieczenie przewodów maskownicą to niewątpliwie doskonały sposób na zachowanie estetycznego wyglądu pomieszczenia. Jednak wykorzystanie listew zabezpieczających okablowanie służy również ich ochronie przed uszkodzeniem. Przewody swobodnie zwisające z sufitu lub wzdłuż ściany, a także leżące bez ładu na podłodze znacznie łatwiej przypadkowo naruszyć. Dodatkowo mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Dlatego warto zdecydować się na wytrzymałe maskownice do przewodów, które będą dopasowane do rodzaju i miejsca montażu, a także samego pomieszczenia.

Comments

comments