Opublikowany: pt, Lut 28th, 2020
Biznes | Autor: admin

Mała gastronomia i wyposażenie. Co jest niezbędne do jej prowadzenia?

Lokale małej gastronomii mają spełniać potrzeby żywieniowe swoich klientów w sposób szybki i wygodny. Do grupy takich lokali możemy zaliczyć np. bary szybkiej obsługi, kebaby, czy popularne w ostatnim czasie food-trucki. Różnica pomiędzy małą gastronomią a klasyczną restauracją jest zatem zasadnicza – nie oczekujemy od niej wykwintnych wnętrz, wygodnych stolików, lecz jemy szybko, często na ulicy, z częściowo przygotowanych wcześniej produktów. Jak przygotować się do takiej wygodnej dla klienta, błyskawicznej obsługi w małej gastronomii i w co wyposażyć lokal?

Podstawowe wyposażenie

 

Zasadniczym wyposażeniem małej gastronomii są sprzęty pozwalające sprawnie i w sposób higieniczny wykonywać pracę. Przepisy BHP i inne normy obowiązujące w lokalach gastronomicznych nie omijają małej gastronomii – tutaj także liczy się przecież dobro pracowników oraz klientów. Podstawą jest zatem zlew, profesjonalna zmywarka oraz odpowiednio przystosowane środki czystości. W tej kwestii przygotowanie się do prowadzenia małej gastronomii nie różni się zatem znacząco od tego, jakie czekałoby Cię, gdybyś otwierał lokal większych rozmiarów.

Fast Food

 

To, po co dodatkowo musisz sięgnąć, zależy od rodzaju menu, jakie zamierzasz serwować. Pierwszym rodzajem lokalu małej gastronomii, który przychodzi zapewne większości z czytelników do głowy, jest typowy fast food. Serwujemy zatem głównie burgery, frytki itp. Wyposażenie burgerowni w takim miniaturowym wydaniu to m.in. prasy do hamburgerów, płyty grillowe oraz urządzenia do hot-dogów.

Kebab

 

Drugą wszechobecną małą gastronomią w naszym kraju są kebaby. Jak łatwo się domyślić, pierwszą potrzebą jest charakterystyczny opiekacz gyros/kebab oraz sztućce, dzięki którym przygotujesz mięso do podania dla swoich klientów. Nieodłącznie kojarzący się z kebabem obracający się duży kawałek mięsa na specjalnym przyrządzie to nic innego, jak właśnie kebab na opiekaczu, którego potrzebujesz.

Pozostałe lokale małej gastronomii

 

Pozostałe lokale małej gastronomii, które również zyskują w ostatnich latach dużą popularność to m.in. pijalnie soków, czy food trucki. W pierwszym przypadku potrzebujesz sokowirówek i innych podobnych przyrządów, w wielu rodzajach pokrywających się z wyposażeniem typowo barowym. Drugi typ lokalu to przede wszystkim specjalne patelnie i grille, które umożliwią Ci przygotowywanie serwowanych dań w niewielkich rozmiarów budce.

To, że decydujesz się na prowadzenie małej gastronomii, nie oznacza, że czeka Cię mniej pracy przy wyposażeniu swojego lokalu. Niezbędny sprzęt do swojego biznesu małej gastronomii odnajdziesz w ofercie A-BIS.

Comments

comments