Opublikowany: wt, Wrz 3rd, 2019

Korzyści płynące z posiadania drewnianego ogrodu zimowego

ogrod6

Zanim podejmiesz decyzję o tym, jaki ogród zimowy chcesz zaprojektować, należy poznać możliwości i predyspozycje swojego terenu użytkowego, a także cechy charakterystyczne poszczególnych tworzyw, z których budowane są tego typu ogrody. Poruszenie tej pierwszej kwestii wymagałoby rozpoczęcia osobnego wątku, wobec tego w niniejszym artykule skupimy się na tworzywach, z których buduje się konstrukcje ogrodowe, a szczególnie na materiale drewnianym. Pamiętać trzeba natomiast, że wybór jakiegokolwiek materiału do budowy ogrodu będzie miał swoje plusy i minusy, ale o tym pomówimy poniżej.

ogrod7

Atuty drewnianych ogrodów zimowych

Wyliczanie i analizę warto rozpoczynać od pozytywnych treści, które w tym przypadku bez wątpienia będą przeważające. Ogrody zimowe drewniane w zestawieniu z ogrodami stworzonymi z PCV pod względem wysokiej jakości i parametrów technicznych prezentują się podobnie. Te dwie opcje różni natomiast znacznie większa liczba atutów po stronie drewna. Po pierwsze cechują go najlepsze walory estetyczne spośród wszystkich możliwych tworzyw, z których wykonuje się ogrody. Konstrukcje stworzone z drewna są przepiękne, potrafią zachwycać, zbudować niezastąpiony klimat i nawiązują do tradycjonalności. Z jego wykorzystaniem można zaprojektować najbardziej popularne aranżacje wnętrz ostatniej dekady, czyli aranżacje rustykalne — inaczej mówiąc wiejskie, aranżacja loftowe czy klasyczne. Co więcej, liczba różnych odcieni drewna jest niezliczona, co sprawia, że tworzenie z jego udziałem jest niezwykle elastyczne i kreatywne. Kolejnym jego niezaprzeczalnym atutem jest ich nieszkodliwość dla środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji, nawet przy mocnym nasłonecznieniu. Stanowi to nie tylko ekologicznie pozytywną wiadomość, ale także zdrowotną dla wszystkich alergików, szczególnie wrażliwych na tego typu czynniki. Warto pamiętać, że przy obróbce drewna można użyć możliwie najmniej energii. Tak samo jest w przypadku jego utylizacji.  Nowoczesna technologia sprawia, że ramy drewniane mogą być bardzo wytrzymałe, stanowiąc barierę antywłamaniową i termiczną. Czy można chcieć czegoś więcej?

ogrod8

Mniej korzystne następstwa budowy drewnianych ogrodów zimowych

Istnieje pewne jedne dość ograniczające następstwo budowy drewnianych ogrodów, które powinno przyjść na myśl zaraz po przeczytaniu drugiego akapitu artykułu. Mianowicie są nim relatywnie wysokie koszty budowy i utrzymania. Niestety, ale tak jak w przypadku wszystkiego, wysoka jakość produktów i usług, posiadających dodatkowo szereg innych zalet kosztuje. Co więcej, mimo wszelkich nowoczesnych zabezpieczeń trzeba się pogodzić z faktem, że ono nigdy nie będzie tak trwałe, jak inne, sztuczne tworzywa, z których buduje się ogrody zimowe. Trzeba więc przygotować się na nieco częściej powtarzaną konserwacje i doglądanie ogrodu, jednak nie w drastycznym stopniu. Dla prawdziwych pasjonatów ogródkowych i architektonicznych te dwie delikatnie mniej korzystne cechy nie będą przeszkodą w realizacji upragnionego celu. Podsumowując, jeśli masz odpowiednie środki finansowe, nie wahaj się przy wyborze tego rodzaju ogrodu.

Comments

comments