Opublikowany: pon., lipiec 8th, 2019

Jedziemy na wakacje z dzieckiem – co zabrać?

mother-84628_1920

Urlop to najprzyjemniejsza część wakacji. Wielu z nas wraz z rodziną spędzi najbliższe dni, wylegując się na plaży, zwiedzając miasta, bądź spacerując górskimi szlakami. Zarówno duzi, jak i mali uczestnicy wycieczki powinni czuć się na niej bezpiecznie. Dlatego powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, których nie powinno zabraknąć w bagażu, kiedy jednym z turystów jest także mały szkrab. Zapraszamy do artykułu!

Odzież i obuwie

Działajmy według zasady przezorny zawsze ubezpieczony. Prognoza pogody zapowiada słońce i wysokie temperatury? To fantastycznie, jednakże powinniśmy zaopatrzyć się także na nagłe oberwanie chmury. Oprócz ubranek z krótkim rękawem zabierzmy także te z długim, kurtkę, deszczówkę. A poza sandałkami także pełne, nieprzemakalne obuwie. W niektórych wypadkach lepiej zabrać rzeczy w przynajmniej dwóch egzemplarzach – chodzi tutaj na przykład o strój kąpielowy.

Nie zapominajmy o czymś na głowę! Kapelusik lub czapka z daszkiem skutecznie ochronią głowę dziecka przed przegrzaniem. Na plaży i basenie przydadzą się klapki.

Artykuły higieniczne i kosmetyki

W kosmetyczce nie powinno zabraknąć takich artykułów higienicznych jak nawilżane chusteczki, preparaty ochronne na kleszcze i komary, dobry krem z filtrem, balsam po opalaniu, a także pieluszki wielorazowe, krem przeciw odparzeniom. Artykuły z tej listy z pewnością przydadzą się osobom, które planują podróż z dzieckiem.

Lekarstwa

Co prawda w razie konieczności możemy wstąpić do apteki i kupić to, czego aktualnie potrzebujemy, jednak są awaryjne sytuacje, w których możemy nie mieć takiej możliwości. Dlatego rzeczy podstawowe powinniśmy mieć w podręcznej apteczce. W pierwszej kolejności warto skompletować zestaw opatrunkowy. Preparat odkażający, gaza, a także plastry muszą się tam znaleźć. W sklepach i aptekach możemy znaleźć bardzo fajne plastry z nadrukami. Z pewnością nasza pociecha będzie w nich chętniej chodzić, gdy na powierzchni będzie widnieć, któryś z bohaterów jej ulubionej bajki.

Gorączka i objawy przeziębienia mogą okazać się nie lada utrapieniem podczas wyjazdu. Dlatego miejmy w pobliżu leki przeciwgorączkowe i preparaty, które uśmierzą objawy przeziębienia, to jest kataru, kaszlu i bólu gardła.

Na perturbacje żołądkowe także warto się przygotować. Lek na biegunkę powinien stanowić element wyposażenia naszej apteczki.

Jeśli już komar ukąsi nasze dziecko, warto mieć przy sobie żel lub maść, która zmniejszy swędzenie i doprowadzi do zagojenia się newralgicznych miejsc.

Zabawki

Żadne dziecko nie będzie bawiło się dobrze na wakacjach bez swojej ulubionej zabawki. Pozwólmy dziecku na wzięcie dwóch, trzech rzeczy. Nie warto przesadzać, ponieważ na wycieczce będzie dużo innych atrakcji.

Inne ważne rzeczy

Udając się na wakacje, oprócz wspomnianych rzeczy należy zadbać odpowiednie dokumenty. Czasem może zdarzyć się tak, że trzeba będzie pojechać z dzieckiem do lekarza do miejscowości, którą obraliśmy za miejsce wycieczki. Wtedy konieczna będzie książeczka zdrowia.

Comments

comments