Opublikowany: czw, Gru 31st, 2020
Ekonomia | Autor: JC

Jakie studia wybrać w 2021 roku?

Rok 2020 dobiegł końca. Wszystkim nam upłynął on pod znakiem trwającej wciąż pandemii koronawirusa, która nie oszczędziła niemal żadnej branży i sektorów życia publicznego. Na trudności natknęli się również wykładowcy i studenci, którzy musieli mierzyć się z zawieszanym z dnia na dzień nauczaniem, przejściem na studiowanie zdalne i hybrydowe oraz zaliczeniami, egzaminami i obronami dyplomowymi online… Statystyki pokazują jednak, że koronawirus wcale nie zatrzymał edukacji – tysiące kandydatów latem złożyło dokumenty na wiele kierunków, wśród których królowały studia ścisłe, prawnicze i medyczne. A jakie studia będzie warto wybrać w 2021 roku?

student-865073_1920

Jak będzie wyglądało studiowanie w 2021 roku?

Zanim opowiemy, jakie kierunki będą cieszyły się popularnością w 2021 roku, spróbujmy przewidzieć jak będzie wyglądało nauczanie w najbliższych kilkunastu miesiącach. Pierwsze szczepienia na koronawirusa w Polsce mamy już za sobą, teoretycznie jesteśmy więc na dobrej drodze do powrotu do normalności. Zaszczepienie milionów Polaków jest jednak zadaniem na tyle skomplikowanym, że z pewnością trzeba się liczyć z dalszym nauczaniem zdalnym. O ile wielu wykładowców stosunkowo szybko będzie miało szansę się zaszczepić, o tyle w większości młodzi kandydaci i studenci znajdują się bliżej końca w Narodowym Programie Szczepień przeciw Covid-19. Nie dotyczy to oczywiście kierunków medycznych, których studenci i wykładowcy mogą liczyć na szybsze szczepienia.

Biorąc pod uwagę informacje, jakimi dysponujemy obecnie, możemy podejrzewać, że semestr letni roku akademickiego 2020/21 i zimowy 2021/22 na większości uczelni upłyną pod znakiem nauczania zdalnego lub hybrydowego.

Informatyka, prawo, medycyna, psychologia – studia, które warto wybrać

W zakończonym niedawno roku 2020 największą popularnością cieszyły się te same kierunki, które najchętniej wybierano także w ostatnich latach. Przede wszystkim mamy tu na myśli kierunki informatyczne oraz związane z zarządzaniem. Wiele osób złożyło dokumenty także na psychologię czy prawo – studia te zapewniają różnorodne ścieżki kariery oraz atrakcyjne perspektywy zawodowe.

Z pewnością atrakcyjnym kierunkiem będzie również medycyna. Jeśli pandemia, która uwypukliła braki w polskiej służbie zdrowia, nie wpłynęła znacząco na popularność studiów lekarskich, to tym bardziej należy się spodziewać tego, że medycyna w 2021 roku utrzyma wysoką i atrakcyjną pozycję.

Informatyka, psychologia i prawo – studia online na uczelni prywatnej czy publicznej?

Z pewnością wiele osób, które zastanawia się nad pójściem na informatykę, prawo czy psychologię, głowi się nad tym, jaką uczelnię wybrać. Dużą popularnością będą się na pewno cieszyły najbardziej renomowane uczelnie państwowe, ale dobrym rozwiązaniem może być również podjęcie nauki na uczelni prywatnej. Szkoły prywatne, takie jak Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, często mają bardziej nowoczesny program i lepiej od uczelni publicznych dostosowują się do współczesnych realiów. Jeśli interesuje Cię psychologia lub prawo, studia online możesz rozpocząć właśnie tam.

Comments

comments