Opublikowany: wt., Paź 27th, 2020

Jakie sposoby na dezynfekcje pomieszczeń warto polecić?

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa i czystości, zwłaszcza w przestrzeniach, z których korzysta wielu ludzi. Dezynfekcja firm dotyczy nie tylko hoteli i mniejszych pensjonatów, ale sprawdzi się także w przypadku różnego rodzaju biur, firm usługowych oraz obiektów administracji publicznej. Jakie sposoby dezynfekcji pomieszczeń są dostępne na rynku?

Sposoby na dezynfekcję w przestrzeniach zamkniętych

Decydując się na pomoc profesjonalistów, warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przeprowadza się dezynfekcję firm. Przede wszystkim należy pamiętać, że specjaliści, oferujący tego typu usługi, odpowiednio dobiorą metodę czyszczenia do danego zlecenia. Sposoby dezynfekcji pomieszczeń będą się bowiem różnić w zależności od potrzeb klienta, a także przestrzeni, która ma zostać oczyszczona. Do najpopularniejszych metod należą jednak oprysk oraz zamgławianie. W przypadku pierwszej możliwości technicy bezpośrednio rozpylą preparat na dane powierzchnie, natomiast zamgławianie odbywa się za pomocą specjalnego generatora, który wytwarza mgłę wodną. Jednym ze sposobów na dezynfekcję pomieszczeń jest także ozonowanie, podczas którego wykorzystuje się bakteriobójcze i aseptyczne właściwości gazu. Każda z metod pozwoli pozbyć się szkodliwych bakterii, grzybów oraz wirusów, zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak pokoje socjalne czy open space. Jednak tym, którym zależy na tym, aby dezynfekcja firm przebiegała szybko i wydajnie, należy polecić zamgławianie, które nie wymaga dodatkowego wietrzenia, a także pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Inne sposoby dezynfekcji pomieszczeń

Wymienione wcześniej sposoby na dezynfekcję biura i pomieszczeń to jednak nie wszystkie opcje, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów. Warto rozważyć także oczyszczanie okładzin oraz mebli tapicerowanych, co pomoże usunąć z nich szkodliwe zabrudzenia. Sposoby dezynfekcji pomieszczeń oraz ich wyposażenia różnią się od siebie, jednak również nie powinny one zająć dużo czasu. Firmy, oferujące usługi takie jak dezynfekcja firm, posiadają specjalistyczny sprzęt, który zapewni najlepsze efekty i wysoki poziom sterylności. Warto więc przeprowadzić dezynfekcję przynajmniej raz w roku, np. kiedy wśród zatrudnionych osób zauważalna jest wysoka zachorowalność na grypę, a z pewnością należy przemyśleć to ze względu na obecne zagrożenie epidemiologiczne.

 

Zależy Ci na szybkim czasie dezynfekcji, lub po prostu możesz wyłączyć przestrzeń z użytkowania tylko na krótki czas? Skontaktuj się z firmą Floor & More. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w obsłudze przedsiębiorstw z różnych branż są oni świetnym wyborem, zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na wysokiej jakości oraz błyskawicznie zrealizowanej usłudze. Sprawdź ofertę tych specjalistów od czystych powierzchni i poznaj najlepsze na rynku sposoby dezynfekcji pomieszczeń!

 

Comments

comments