Opublikowany: pon, Gru 16th, 2019

Jakie korzyści oferuje rodzicom nowoczesny laktator?

Laktator to wielofunkcyjny produkt medyczny, który może być stosowany w sytuacji, gdy nadmiar pokarmu prowadzi do dyskomfortu mamy. Odciąganie pokarmu pozwala również zgromadzić zapas, który posłuży w sytuacji, gdy mama nie może zdecydować się na karmienie piersią. Z tego artykułu dowiesz się, jak korzystać z tego innowacyjnego produktu oraz w jakich sytuacjach laktator okaże się niezwykle pomocnym narzędziem.

Lakta-Electric-3-fazy1-1024x955

W jakich sytuacjach laktator okaże się niezastąpiony?

Urządzenie jest szczególnie pożyteczne w przypadku świeżo upieczonych mam. Między drugą a szóstą dobą po porodzie gruczoły mlekowe są wyjątkowo aktywne. W piesiach pojawia się namiar pokarmu, którego nie da się całkowicie spożytkować na karmienie noworodka. Zastój powoduje ból i dyskomfort. W tej sytuacji możesz wykorzystać laktator, który pozwoli odciągnąć nadmiar pokarmu. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko stanów zapalnych piersi. Warto również zaznaczyć, że urządzenie wspomaga laktację, dzięki czemu dziecko może liczyć na mleko najwyższej jakości.

Laktator to urządzenie przyjazne również tacie

Załóżmy, że świeżo upieczona mama w pierwszych tygodniach macierzyństwa musi wyjechać na kilka dni, np. w arcyważną delegację, której nie da się przełożyć. To kolejna okoliczność, w której laktator elektryczny lub ręczny okaże się niezastąpiony. Po pierwsze, mama może przygotować zapas pokarmu, który znajdzie się w butelkach i torebkach i będzie do dyspozycji taty pod nieobecność mamy. Z kolei mama może zabrać ze sobą odciągacz pokarmu w podróż, aby móc łatwo pozbyć się nadmiaru mleka powodującego dyskomfort i ból.

silniczek-5-15proc-w-bok-WIZUAL

Laktator ręczny czy odciągacz elektryczny?

To już zależy od indywidualnych potrzeb mamy. Początkowo można uzbroić się w tańszy laktator ręczny i zobaczyć, czy okaże się wystarczający. Jeżeli laktacja będzie wyjątkowo obfita i będziemy mieli problem z dużym nadmiarem pokarmu, wówczas warto zdecydować się na laktator elektryczny, który jest wyjątkowo wygodny w użyciu i pozwala bardzo szybko odciągnąć duże ilości mleka.

W jaki sposób należy używać laktatora?

To bardzo proste. Wystarczy przyłożyć lejek do piersi i nacisnąć pompkę w przypadku odciągacza ręcznego lub przycisk w odciągaczu elektrycznym. Warto wcześniej uzbroić się w chusteczki oraz butelkę lub torebkę do przelania odciągniętego pokarmu. Laktator po każdym użyciu należy dokładnie oczyścić. Warto stosować bezpieczne środki dezynfekujące polecane przez producentów. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko podrażnienia lub stanów zapalnych piersi oraz sutków.

Gdzie kupisz profesjonalny laktator?

Jeśli chcesz wyposażyć się w profesjonalny laktator, z czystym sumieniem mogę Ci polecić stronę internetową Simed.pl. To miejsce, w którym znajdziesz licencjonowane produkty medyczne stworzone z myślą o pełnym komforcie i wygodzie mamy. W ofercie znajdziesz zarówno zaawansowane laktatory elektryczne, jak również proste odciągacze ręczne. Jak już wspomniałem, wybór zależy od indywidualnych potrzeb kobiety.

Comments

comments