Opublikowany: pon., styczeń 18th, 2021
Sport | Autor: admin

Jak wybrać ręcznik sportowy?

Ręcznik, jakiego używamy często podczas i po treningach, nie tylko w przypadku szeroko pojętych sportów wodnych, musi być lekki, niewielki po złożeniu oraz możliwie szybko schnąć. Taki ręcznik łatwo zabrać ze sobą na basen, na siłownię, czy też latem nad wodę. Oprócz tego ręcznik używany podczas sportowych aktywności powinien być przy tym również bardzo chłonny. Wszystkie te i jeszcze więcej warunków spełniają współczesne ręczniki dostępne w wielu sklepach sportowych. 

Na jaki ręcznik sportowy postawić? Mikrofibra

Do wyboru mamy różnego rodzaju ręczniki o niewielkiej gramaturze i dużej powierzchni. Na przykład szybkoschnące, poliestrowe gładkie ręczniki przeznaczone właśnie dla osób aktywnie uprawiających sporty. Niemniej, lepsze jest wrogiem dobrego. Taki „śliski” ręcznik zwykle inaczej wchłania wodę i nie zawsze jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Zwłaszcza po prysznicu na basenie i w tym podobnych sytuacjach. Mikrofibra znana jest od dawna ze swoich właściwości: szybko wchłania wodę, równie szybko schnie, jest przy tym bardzo wdzięcznym materiałem do prania. Z mikrofibry powstają bardzo chłonne i skuteczne mopy oraz wszelkiego rodzaju ścierki i szmatki służące do codziennych porządków. Dlaczego zatem nie wykorzystać dobrodziejstw tego materiału podczas produkcji ręczników dla sportowców?

Najlepszy ręcznik z mikrofibry dla sportowców i dla każdego 

Niewielki, chłonny i łatwy w utrzymaniu czystości ręcznik z mikrofibry dostępny w dobrym sportowym sklepie zdecydowanie najlepiej sprawdza się podczas aktywności poza domem. Zarówno tych stricte sportowych jak i rekreacyjnych. Ręczniki na bazie mikrofibry są idealnym wyborem dla aktywnych osób jak i na wakacje. Kiedy wybierasz się w podróż samolotem i wiesz, że będziesz chciał zabierać swój ręcznik na plażę – to właśnie model z mikrofibry stanowi świetną opcję. Ponadto ręcznik z mikrofibry można bardzo łatwo schować nawet w niewielkiej kosmetyczce lub torebce. Niewielki ręcznik zmieści się nawet wewnątrz praktycznej i chętnie zabieranej na plażę bojki pływackiej. 

Jak dbać o ręcznik wykonany z mikrofibry?

Ręczniki i inne wyroby na bazie mikrofibry można bardzo łatwo prać w pralce lub ręcznie. Nie wymagają wysokiej temperatury wody, ponieważ są to głównie włókna poliestrowe, jednak zorganizowane w ten sposób, aby chłonęły wodę lepiej niż niejedno włókno naturalne. Pamiętajmy jednak, że podczas prania ręczników z mikrofibry stanowczo unikamy stosowania płynów do płukania. Ręczników takich można używać w domu i poza nim. I to do różnych celów. 

Comments

comments