Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Jak uczyć się chińskiego? Najlepsze metody nauki języka obcego

Dla wielu z nas język chiński wydaje się najtrudniejszy na świecie, jeśli chodzi o naukę. Istnieją jednak takie metody, dzięki którym możliwe jest jego opanowanie w stopniu komunikatywnym już w pół roku! Jak uczyć się chińskiego, żeby faktycznie go łatwo i szybko przyswoić?

 

Tradycyjne metody nauki języka obcego często zawodzą. Siedzenie w szkolnych ławkach i forma wykładu osoby prowadzącej zajęcia, brak interakcji, a tym samym skupienia słuchaczy – to najczęstsze „grzechy” szkół językowych oraz edukacji szkolnej. Nie ma możliwości skutecznego opanowania podstaw żadnego nowego języka bez wzajemnej komunikacji i angażowania się w naukę. I nawet kurs języka chińskiego może przynieść bardzo szybkie rezultaty, o ile bazuje na sprawdzonych technikach.

 

Jak uczyć się chińskiego? Metoda BoHan

Autorska metoda BoHan pozwala na prowadzenie zajęć na trzech poziomach – podstawowym (odpowiednik europejskiego A1/A2), średniozaawansowanym (europejski B1/B2) oraz zaawansowanym (europejski C1/C2). Kurs języka chińskiego oparty na tej metodzie kładzie nacisk na cztery umiejętności komunikacji: mówienie, pisanie, słuchanie oraz czytanie (w początkowej fazie nauki kursanci posługują się alfabetem fonetycznym, zromanizowanym, tzw. Pinyin). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a nauczyciele – native speakerzy – mówią również biegle po polsku.

 

Kurs języka chińskiego oparty na metodzie MNEMO

Ta nowatorska metoda pozwala podejść do nauki innowacyjnie i kreatywnie, angażując obie półkule mózgowe w przyswojenie języka i nowych znaków jego alfabetu. Jak uczyć się chińskiego w ten sposób? Z tego względu, że bazuje na mnemotechnikach, czyli skojarzeniach słów z obrazami, emocjami i zapamiętywaniu ich za pomocą zmysłów, pozwala skutecznie utrwalać nowe informacje.

 

Powyższe metody nauki języka obcego, w tym przypadku języka chińskiego, są skuteczne zarówno podczas kursów stacjonarnych, jak i online (tutaj nauka jest możliwa z każdego miejsca na świecie). Sprawdzą się w większym gronie, jak i w minigrupach, a nawet indywidualnie. Tak skonstruowany kurs języka chińskiego dedykowany jest także dzieciom oraz całym firmom.

Comments

comments