Opublikowany: śr, Paź 18th, 2017
Turystyka | Autor: JC

Ilość gwiazdek a standard hotelu

Przyzwyczailiśmy się do oznaczeń hoteli za pomocą gwiazdek. Ich ilość świadczy zazwyczaj o standardzie obiektu, ale może być różna w różnych krajach. W niektórych państwach tego typu kategoryzacja prawie wcale nie występuje lub jest określana na podstawie oceny samego właściciela. W Polsce na szczęście istnieją dość jasne zasady, które określają ilość gwiazdek danego obiektu i standard, jakiego możemy się po nim spodziewać. Oto lista najważniejszych elementów, których możemy oczekiwać po konkretnej liczbie gwiazdek.

Classic Hotel room featuring Natural color hardwood floor (Knotty Walnut) For more information, visit www.miragefloors.com

Jedna gwiazdka

To najniższy standard hotelu, który oferuje jedynie podstawie usługi. W takim obiekcie pokój dwuosobowy zaczyna się od 8 metrów kw. powierzchni. Znajdziemy w nim następujące meble hotelowe: łóżko, szafę, szafkę nocną, umywalkę. Obiekt nie ma obowiązku posiadać łazienek w pokojach, mogą znajdować się na korytarzach.

Dwie gwiazdki

Tu już jest zdecydowanie lepiej, prócz podstawowych akcesoriów hotelowych, pokoje posiadają łazienkę oraz radio. Często zdarza się też telefon i TV, ale nie jest to obowiązek. Obiekt świadczy usługi zmiany pościeli 2 razy w tygodniu na życzenie gości. Posiada też parking.

Hotel-room-renaissance-columbus-ohio

Trzy gwiazdki

Hotele trzygwiazdkowe cieszą się już całkiem niezłym standardem. Pokoje w nich są ładnie zaaranżowane, przestronne i wygodne, do tego są klimatyzowane. Posiadają łazienki, a w nich niezbędne kosmetyki hotelowe. W ramach oferowanych usług pościel zmieniana jest codziennie,

podobnie jak ręcznik. Obowiązuje też codzienne sprzątanie. Na terenie obiektu musi znajdować się restauracja. Często znajdziemy też siłownię i gabinet odnowy biologicznej, ale nie jest to obowiązek hotelu. Pokoje w tego typu obiektach zamykane są na kartę. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, a goście mogą korzystać z sal konferencyjnych. W pokojach znajduje się galanteria hotelowa i kosmetyki.

Cztery gwiazdki

Te hotele posiadają wszystko to, co znajdziemy w trzygwiazdkowych obiektach plus dodatkowe usługi. Pokoje wyposażone są w sejfy hotelowe oraz minibary, posiadają też dostęp do Internetu. Co do tego ostatniego, to obecnie już większość obiektów nawet o niższym standardzie udostępnia gościom Internet. Ponadto w hotelach czterogwiazdkowych obowiązkowa jest strefa SPA, siłownia, basen, dwie restauracje, bar oraz profesjonalne centrum biznesowo-konferencyjne.

Hotel_Room_(27825806981)

Pięć gwiazdek

Tego typu obiekty świadczą najwyższy standard usługi i uznawane są za luksusowe. Pokoje w nich kipią więc od nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zachwycają aranżacją, przestronnością i wygodą. Obiekt udostępnia również eleganckie apartamenty dla najbardziej wymagających gości. Hotele pięciogwiazdkowe muszą mieć dogodną lokalizację, najlepiej w centrum miasta. Do tego oferują całodobowy room-service, przypisane do pokojów miejsca parkingowe, a także szereg dodatkowych usług, takie jak np. kantor, kwiaciarnia czy hotelowe sklepy. Ponadto pracownicy zobowiązani są mówić biegle w co najmniej dwóch językach obcych.

Comments

comments