Opublikowany: czw, Paź 3rd, 2019

Idzie jesień – czas na ogród zimowy!

Początek jesieni to najlepszy czas, żeby pomyśleć o własnym ogrodzie zimowym. Dłuższe wieczory, chłód i deszcz sprawiają bowiem, że z dnia na dzień tęsknimy coraz bardziej za relaksem w letnim ogrodzie w cieple i otoczeniu roślin. Na szczęście nie trzeba czekać całego roku, by znów tego doświadczyć. Własny ogród zimowy stanowi znakomitą namiastkę relaksu na łonie natury przez cały rok. Dlaczego jeszcze warto rozważyć jego budowę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

IS_IS_nowe 001

Ogród zimowy to wyjątkowy element każdego domu. To przytulne pomieszczenie, odpowiednio zaaranżowane może spełniać szeroki wachlarz funkcji. Jedno, co się w nim nie zmienia, to wyjątkowa atmosfera relaksu, spokoju i przytulności. A właśnie jesienią i zimą tęsknimy za takim klimatem, gdzie możemy zaszyć się z kubkiem ulubionej kawy, gorącego kakao i książką lub, by posłuchać kojącej muzyki. Nie ma na to lepszej przestrzeni niż ogród zimowy.

IS_IS_DSC02522

Przytulnie i komfortowo

Jeśli Ty również pragniesz stworzyć sobie swój własny azyl w domu, rozważ teraz budowę oranżerii. By atmosfera w niej była jak najbardziej przytulna, warto postawić na drewniany ogród zimowy. Drewno bowiem, jako materiał w pełni naturalny, z jednej strony dodaje wnętrzu prestiżu i elegancji, z drugiej zaś czyni pomieszczenie ciepłym i komfortowym. Dosłownie nie będziesz chciał z niego wychodzić.

IS_IS_1 (2)

Zielono przez cały rok

Dodatkowym atutem własnego ogrodu zimowego jest całoroczny dostęp do roślin, także tych najbardziej egzotycznych. Możesz stworzyć w nim swoją roślinną oazę i cieszyć oko kojącą zielenią oraz zachwycającymi kwiatami. Warto także podkreślić, że przebywanie wśród roślin działa na nas terapeutycznie, co ma niebagatelne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy może dopaść nas sezonowa depresja. Ograniczony dostęp do światła słonecznego powoduje wahania nastrojów, ospałość i brak motywacji do działania. Z kolei już kilkanaście minut w otoczeniu roślin może wpłynąć na nas pozytywnie i relaksująco ze względu na intensywną produkcję tlenu. A wiadomo, że dotleniony organizm ma więcej energii, myśli stają się bardziej klarowne, a nam znów wraca życiowa witalność. Chwila relaksu w ogrodzie zimowym po pracy może więc zdziałać cuda.

IS_IS_zdjecie5

Z korzyścią dla domu

Własna oranżeria posiada również aspekt praktyczny. Stanowi bowiem skuteczne docieplenie budynku. Odpowiednio zaaranżowana obniży koszty ogrzewania. Ponadto ogród zimowy stanowi naturalną wentylację dla domu oraz dba o prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Twój własny azyl

Na koniec warto wspomnieć o wielofunkcyjności oranżerii. Możemy w niej urządzić przestrzeń o dowolnym przeznaczeniu. Większość osób wybiera zazwyczaj funkcję wypoczynkową takiego miejsca, ale równie dobrze można w nim urządzić jadalnię, gabinet lub osobistą część sportowo-rekreacyjną. W dobie boomu na zdrowy styl życia, wiele osób ustawia w oranżerii bieżnię, ćwiczy jogę czy medytuje. Pięknie przeszklone pomieszczenie z widokiem na ogród na zewnątrz z pewnością stwarza znakomite warunki do uprawiania wszelkiej aktywności.

Comments

comments