Opublikowany: wt., paź 27th, 2020

Frontend w pigułce – zostań programistą w każdym wieku

Programowanie frontend interesuje coraz więcej osób. Niezależnie od tego, czy dopiero skończyłeś studia i nie widzisz dla siebie interesującej ścieżki kariery, czy może masz już wieloletnie doświadczenie na swoim stanowisku, kursy na frontenda czekają! Na rynku IT wciąż brakuje pracowników, dlatego jest to świetna szansa dla każdego, kto chce poświęcić czas na naukę programowania.

Java front end – z czym to się je?

Z czym przede wszystkim kojarzy się praca programisty? Większość z pewnością wymieni korzyści takie jak duża wypłata, możliwości rozwoju, praca zdalna, brak problemów ze znalezieniem pracy. To ostatnie, w przypadku obecnej sytuacji, związanej z pandemią, jest bardzo ważne dla wielu osób – i nic dziwnego! Zanim jednak wybierzesz kurs, warto przekonać się, czym jest programowanie frontend. W pracy w IT każdy z programistów jest bowiem odpowiedzialny za inne etapy tworzenia oraz działania strony lub aplikacji. W przypadku frontendu chodzi o pobieranie danych od użytkowników i przekazywanie ich do backendu, a jeszcze prościej – o wygląd i zachowanie witryny internetowej. Ważna jest także wiedza o językach programowania. Java front end developer będzie się zajmował pisaniem strony w Java, innymi możliwościami są np. C++, JavaScript czy Python.

Gdzie znaleźć kursy na frontenda?

Możesz sam rozpocząć naukę programowania frontend, na podstawie dostępnych w internecie źródeł. Będzie to jednak wymagało sporego skupienia, wyszukiwania informacji, a przede wszystkim bardzo dużej ilości godzin poświęconych na ćwiczenia i rozwiązywanie problemów. Zrozumienie tego, jak działa Java i front end, zwłaszcza dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z programowaniem, może być jednak ciężkie. Dlatego kursy na frontenda są świetnym rozwiązaniem – pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców łatwiej będzie Ci odnaleźć się w nowych tematach, a dodatkowo poznać tajniki pracy w IT. Zdecydowanie warto więc rozważyć tę opcję, jeśli zastanawiasz się nad zmianą branży.

 

Na rynku obecnie znaleźć można wiele różnych ofert kursów na fronteda, jednak tym, którzy szukają szkoły z najwyższym wskaźnikiem zadowolenia, warto polecić Codecool. Zajęcia prowadzone są w Warszawie i Krakowie w trybie zaocznym. Co wyróżnia tę ofertę kursów to to, że nauka trwa aż 12 miesięcy, dzięki czemu każdy z kursantów ma czas na rozwinięcie wszystkich kompetencji, zarówno twardych, jak i miękkich. Co ważne, płatności za kurs możesz rozłożyć na raty – sprawdź ofertę Codecool i zmień swoje życie!

Comments

comments