Opublikowany: pt, Sty 19th, 2018
Strefa mody | Autor: MM

Facet z torbą, czyli jak połączyć elegancję z wygodą

Jednym z wielu dylematów dotyczących mody, jest wybór między plecakiem a skórzaną męską torbą. Mężczyźni, którzy preferują wygodę, do każdej sytuacji wybierają plecaki, niszcząc w ten sposób wiele dobrych outfitów. Torba męska nie musi być niewygodna, a jej główną zaletą jest to, że pasuje do większej ilości ubrań niż plecak.

5371074626_068fde98cb_z

Na sportowo? Masz dwa wyjścia

Mężczyzna w swojej garderobie powinien mieć co najmniej trzy torby: plecak, torbę skórzaną oraz teczkę lub neseser.

Jesteś mężczyzną aktywnym? Lubisz sport, chodzenie na siłownie, długie spacery? Na te okazje odpowiedni będzie plecak lub materiałowa torba. Ważne, aby te były możliwie wygodne i funkcjonalne. Mają służyć przede wszystkim do tego, by przechować w nich rzeczy, których potrzebujesz w danej sytuacji. Jeśli nie jesteś nastolatkiem, odpuść sobie pstrokate kolory, krzykliwe napisy i nadruki. Znacznie lepiej prezentować będą się plecaki i torby w jednolitym kolorze.

To, że lubisz sportowy styl, nie oznacza, że musisz go eksponować w każdej sytuacji. Plecak i materiałowa torba na pewno nie nadają się do pracy (chyba że jesteś trenerem sportowym). Zupełnie wykluczone jest zakładanie tych toreb do garnituru i płaszcza. To jedno z największych (i niestety najczęstszych) modowych faux pas popełnianych przez mężczyzn.

Delikatna elegancja ze skórzaną męską torbą

torba-meska-3i-35-32-14081-black-2

Do pracy najlepszym wyborem będzie skórzana męska torba. Wielu mężczyzn wzbrania się przed torbami, uważają je za mało męskie. Najwyższy czas zmienić myślenie, ponieważ wysokiej jakości męskie torby skórzane są wyznacznikiem dobrego gustu, klasy i swobodnej elegancji.

Taka torba sprawdzi się zarówno jako dodatek do elegantszego outfitu, jak i do typowo sportowego ubrania. Warto podkreślić, że skórzaną torbę może swobodnie nosić do płaszcza. Jeśli chcesz dobrać idealny model do ubioru sportowego, wybierz torbę w mniejszym rozmiarze i z długim paskiem na ramię.

skorzana-torba-meska-na_ramie-8170-1-black-4

Idealna torba do pracy powinna być w kształcie prostokąta. Musi być na tyle duża, byś mógł spakować w niej laptopa, dokumenty, portfel, jedzenie i wszystkie niezbędne rzeczy do pracy. Wybieraj modele toreb z przegródkami – dzięki nim zachowasz większy porządek. Odpowiednimi kolorami dla męskich toreb do pracy będzie czerń, brązy i szarości.

Warto kupić torbę w renomowanym sklepie. Postaw na jakość, a nie cenę. Skórzana torba, jeśli będziesz o nią dbał, może być zakupem nawet na kilkanaście lat!

Przed zakupem torby – co warto sprawdzić?

Wybierając torbę, zwróć uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, czy ma odpinany pasek. To ważne, gdybyś chciał wziąć torbę do ręki, a także, gdyby pasek się zniszczył. Zwróć uwagę także na wykończenia, szycie torby – czy nic nie wzbudza Twojego niepokoju? Ponadto, sprawdź rodzaj zapięć kieszeni. Powinny być wygodne, trwałe i nieskomplikowane!

Torba lub plecak do garnituru? Wykluczone!

Torba skórzana, materiałowa i plecak nie pasują do garnituru. Zasada jest jedna i naprawdę nie warto jej łamać. Na okazje, w których obowiązuje Cię garnitur, wybieraj neseser lub teczkę.

Comments

comments