Opublikowany: sob., kw. 4th, 2020

Ekrany ALR – rozwiązanie z najwyższej półki dla Twojego projektora

Projektory wciąż zyskują na popularności. Odchodzimy od założenia, według którego projektory są wykorzystywane wyłącznie w warunkach profesjonalnych takich jak sale konferencyjne. Coraz więcej osób decyduje się na montowanie projektora w domowym zaciszu, co pozwala im stworzyć warunki wprost z sali kinowej we własnych czterech ścianach. Aby cieszyć się jak najwyższą jakością obrazu, trzeba dobrać odpowiedni ekran – dobrym rozwiązaniem będą ekrany ALR.

Czym jest ekran ALR?

ALR to skrót od pojęcia Ambient Light Rejecting, które odnosi się do sposobu funkcjonowania ekranu: odrzuca on bowiem światło otoczenia, tłumiąc je i skupiając wiązki wyłącznie na obszarze ekranu. Nie musisz więc obawiać się, że naturalne światło dzienne przedostające się przez okno, bądź główny element oświetlenia pomieszczenia na suficie, zakłóci czystość i jakość obrazu emitowanego przez projektor na ekran ALR.

Jak działa technologia ALR? Polega ona na zastosowaniu aktywnej powłoki projekcyjnej, która składa się z kilku warstw. Kolejne warstwy odbijają lub też pochłaniają wiązki, a całość tworzy ekran o mocy skupiania światła wyłącznie w wyznaczonym obszarze, przy jednoczesnym eliminowaniu go poza obszarem ekranu. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy są wymagający i chcą, aby elektryczny ekran do projektora sprawdzał się w pomieszczeniach o problematycznych warunkach pod względem rodzaju oświetlenia.

zero-edge-pro-16-10

Czym charakteryzuje się elektryczny ekran do projektora w technologii ALR?

Choć jeszcze jakiś czas temu spotykaliśmy głównie ekrany ALR na ramie, dziś możemy wybierać z różnorakich propozycji tego typu sprzętu. Producenci dbają o to, aby były one proste w montażu, wytrzymałe, o lekkiej konstrukcji i z możliwością dopasowania do własnych potrzeb czy możliwości pomieszczenia.

Dostępne ekrany ALR w standardowej wersji ramowej. To estetyczne rozwiązanie, ponieważ ekran rozciągnięty jest na lekkiej i wąskiej ramie. Będzie korzystne dla tych, którzy dysponują odpowiednią wolną przestrzenią na ścianie i chcą zamontować rozwinięty ekran na stałe. W ten sposób może on stać się także ciekawym elementem wystroju.

Warto także rozważyć wybór ekranu zwijanego do projektora, zawieszonego na module kasety. Moduł jest jedynym elementem, o którego zastosowaniu trzeba pomyśleć w kontekście długotrwałego montażu. W ten sposób stworzymy bazę do rozwijania ekranu wykonanego z elastycznego materiału – nie musisz jednak obawiać się, że zwijanie wpłynie na jakość obrazu czy trwałość sprzętu. Ekran zwijany proponujemy osobom, które chcą zaoszczędzić przestrzeń i nie posiadają całej wolnej ściany.

Wybierz ekran ALR z profesjonalnego sklepu AGD.

Comments

comments