Opublikowany: wt., czerwiec 30th, 2020

Do czego przydaje się pellet? Poznaj ekologiczne rozwiązanie grzewcze.

Pellet opałowy to jeden z tych produktów, które pomogą w utrzymaniu ciepła w domu. Taki rodzaj materiału do ogrzewania pomieszczeń wymaga kupna specjalnego “paliwa”. Paliwem jest właśnie pellet, który uznaje się za ekologiczny.

 

Pellet drewniany – wydajniejsza alternatywa?

Tego typu opał jest świetną alternatywą dla paliw tradycyjnych. Te zwyczajowe zanieczyszczają środowisko i powodują powstanie odpadów, które nie są mile widziane w ekosystemie. Dlatego warto postawić na pellet drewniany. Jest on pozyskiwany głównie z specjalnych upraw drzewnych, odpadów drzewnych pochodzących z produkcji stolarskiej. Dodatkowym plusem pelletu drewnianego jest to, że mogą zostać wykorzystane resztki roślinne typu łupiny, pestki czy słoma.

 

Pellety drzewne to również wspieranie ekologii. Pozwalają one na oszczędności względem użytkowanego węgla drzewnego lub kamiennego. Kilka kilogramów pelletu drzewnego może zastąpić również kilka litrów oleju opałowego. Pellet drewniany jest zatem idealną opcją dla tych, którzy szukają rozwiązań zero / less waste względem swojego budżetu.

 

Jak przechowywać pellet opałowy?

Drewniany pellet jest zazwyczaj przywożony w workach produkcyjnych. Takie worki posiadają mikro dziurki na swojej powierzchni. Pozwala to uchronić pellet przed stałym zawilgoceniem po kontakcie z wodą. Jeśli nie mamy na ten moment żadnego pomysłu to możemy przechowywać go właśnie w workach, w których przyjechał. Jednak warto pomyśleć o specjalnym pojemniku, który zapewni drewnianemu pelletowi ochronę przed wilgocią.

 

Zbiornik na drewniany pellet powinien spełniać normy ochrony przeciwpożarowej. W przypadku mniejszych pomieszczeń takich jak piwnica czy poddasze możemy pokusić się o kupno mniejszego. W przypadku przedsiębiorstw, które zdecydują się na kupno pieca zasilanego drewnianym pelletem, wydatek będzie nieco większy.

 

Pellet opałowy może oczywiście być przechowywany na świeżym powietrzu. Miejsce powinno być wyposażone w zadaszenie, które ochroni nasze paliwo przed deszczem. Jeśli jesteśmy estetami i chcemy mieć pewność, że w naszym otoczeniu nie będzie obecny pellet to warto zakupić większy zamknięty pojemnik lub silos.

 

Pellet opałowy to świetna alternatywa dla systemów grzewczych. Dzięki zaawansowanej technologii piece grzewcze zasilane drewnianym pelletem oddają mniej zanieczyszczeń niż piecy tradycyjne. Stosując takie paliwo życzenia my się nie tylko do zredukowania kosztów swojego gospodarstwa czy domu, ale też wspomagamy ochronę środowiska.

 

Comments

comments