Opublikowany: wt., paź 26th, 2021

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Z roku na rok fotowoltaika zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest to rozwiązanie, na które decydują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Rosnąca popularność paneli fotowoltaicznych wpływa pozytywnie na ich cenę, dlatego inwestycja w ich montaż staje się jeszcze bardziej opłacalna. Zapoznaj się z naszym artykułem i przekonaj samemu, dlaczego warto zdecydować się na ten krok.

 

Panele fotowoltaiczne – na czym polega ich opłacalność?

 

Niektóre osoby interesujące się pozyskiwaniem energii ze słońca mimo wszystko wciąż wahają się odnośnie montażu fotowoltaiki. Stosunkowo wysoka cena zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych potrafi odstraszyć. Wynika to jednak z błędnej analizy kosztów. Na oszczędności, które może zapewnić fotowoltaika, należy patrzeć długoterminowo. Jest to inwestycja, która na start może wydawać się duża, ale już od samego początku funkcjonowania znacząco zmniejsza rachunki za prąd, ograniczając je do minimalnego poziomu. Oznacza to więcej pieniędzy zostających w Twojej kieszeni każdego miesiąca. Dzięki temu koszty instalacyjne zwrócą Ci się już po sześciu latach użytkowania paneli fotowoltaicznych. Po tym czasie będziesz mógł korzystać z w pełni darmowego prądu bez żadnych dodatkowych wydatków. 

 

Co więcej, koszty montażu fotowoltaiki można znacząco obniżyć. Rządowy program “Mój Prąd” umożliwia uzyskanie dotacji na wysokość nawet 5 tysięcy złotych, przeznaczonej na zakup paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu przeniesienie się na energię odnawialną jest proste i tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

 

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, możesz również skorzystać dodatkowo na instalacji paneli fotowoltaicznych. Oprócz korzyści związanych z niezależnością energetyczną i znacznie mniejszymi rachunkami za prąd, możesz odpisać aż 25% wartości instalacji fotowoltaicznej od podatku rolnego. 

 

Zdecydowanie się na panele fotowoltaiczne to również postawienie na czystą energię niewytwarzającą dwutlenku węgla. Tendencje wyraźnie wskazują na to, że w przyszłych latach będzie to dominujący kierunek w energetyce. Stosowanie “zielonej” energii wpłynie również na podniesienie atrakcyjności (oraz wartości) Twojej nieruchomośći. 

 

Montaż fotowoltaiki we Wrocławiu i województwie dolnośląskim

 

Mieszkasz albo prowadzisz działalność w stolicy Dolnego Śląska lub okolicach? Skorzystaj z usług renomowanej firmy zajmującej się fotowoltaiką. Odwiedź stronę internetową sunlike.eu i zapoznaj się ze szczegółami. Decydując się na instalacje fotowoltaiki we Wrocławiu i przylegającym regionie otrzymasz pełne wsparcie w kwestii montażu paneli. Sunlike zapewnia bezpłatny audyt, który pozwoli na określenie indywidualnego zapotrzebowania na energię elektryczną na terenie danej nieruchomości i sprawdzenie dostępnych możliwości montażowych. Wykwalifikowani fachowcy wykonają dla Ciebie profesjonalny projekt instalacji spełniający wszystkie niezbędne normy jakości. W oparciu o powstałe plany zostanie przeprowadzony sprawny montaż fotowoltaiki, a dział techniczny Sunlike zajmie się dokumentacją i zgłoszeniem instalacji do przyłączenia. 

 

Comments

comments