Opublikowany: śr., sierpień 19th, 2020
Sport | Autor: admin

Dlaczego trening siłowy powinien mieć ważne miejsce w Twoim planie ćwiczeń?

Stereotyp dotyczący treningu siłowego stworzył w wielu z nas przekonanie, że jest on potrzebny osobom chcącym skupić się na sporcie typowo siłowym i służy wyłącznie przybraniu masy. Z tego też powodu przez długi czas był on kategorycznie odrzucany przez kobiety. Profesjonalne podejście do własnego zdrowia i sprawności, a tym bardziej zawodowego treningu nie może jednak pomijać tego aspektu ćwiczeń. Dlaczego? O tym w dzisiejszym artykule.

Wzmocnienie mięśni

Trening siłowy, a więc taki, w którym głównym naszym narzędziem jest ciężar własnego ciała lub dodatkowe obciążenie (np. sztanga) przede wszystkim buduje i wzmacnia mięśnie ćwiczącego. Już sam ten fakt jest wystarczający do tego, aby obalić mit o treningu siłowym jako czymś niepożądanym dla wszystkich osób chcących ćwiczyć. Nieważne bowiem, na czym chcesz się skupić konkretnie lub jaki sport uprawiać, siła mięśni jest Ci niezbędna. Nie zbudujesz jej bez odpowiednio wkomponowanego do planu treningowego treningu siłowego.

Szczuplejsza sylwetka

pexels-victor-freitas-841130

Kolejny rezultat treningu siłowego, który obala wszelkie mity na jego temat. Budując mięśnie, zwiększasz też metabolizm i zapotrzebowanie na energię Twojego organizmu. Upraszczając zatem, tkanka tłuszczowa może zostać zastąpiona przez mięśniową. Nawet jeśli Twoja waga zmieni się nieznacznie lub zostanie utrzymana, to Twój wygląd z pewnością się poprawi – będziesz nie tylko czuć się, ale też wyglądać znacznie zdrowiej i sprawniej.

Zdrowie

 

Nie można pominąć aspektu zdrowotnego – trenujemy przecież nie tylko po to, by lepiej wyglądać, ale też by dać coś w ten sposób swojemu organizmowi. Trening siłowy usprawni Cię pod względem możliwości ruchowych całościowo, poprawi się wytrzymałość kości, stawów. W konsekwencji wzmocnisz też swoje serce, które również jest przecież mięśniem, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko zawałów, chorób sercowych, czy cukrzycy.

Jaki sprzęt do treningu siłowego?

 

Skoro elementy treningu siłowego powinny znaleźć się w każdym planie treningowym, musisz zadbać o wybór odpowiedniego sprzętu do niego, zarówno, gdy ćwiczysz samodzielnie, jak też, gdy zamierzasz skorzystać z urządzeń na siłowni. W domu z powodzeniem sprawdzą się hantle, czy też ławeczka. Na siłowni możesz oczywiście sięgnąć po bardziej zaawansowane sprzęty, jak np. rozbudowane pod względem funkcji atlasy.

Sprzęt odpowiedni do treningu siłowego, zarówno do domu, jak też do profesjonalnej siłowni, odnajdziesz w sklepie internetowym LF Consumer Life Fitness. Wyposaż z nami każdą siłownię.

Comments

comments