Opublikowany: czw., lis 19th, 2020

Dezynfekcja biur i hoteli w dobie koronawiurasa – jak robić to dobrze?

Światowa pandemia sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na higienę oraz kwestie związane z bezpieczeństwem. Niektórych zawodów nie da się wykonywać zdalnie i konieczne jest uczęszczanie do biura. Skuteczna dezynfekcja takich miejsc nie jest łatwa, dlatego warto poznać najlepsze sposoby. Miejsca pracy to jednak nie jedyne pomieszczenia, które należy dezynfekować. Szczególnie ważne jest to w pensjonatach i hotelach. Poznaj najskuteczniejsze, sprawdzone metody!

Dezynfekcja biura – w jakim celu się ją przeprowadza?

Wiele firm wprowadziło systemy zmianowe. Najpopularniejszy jest dwutygodniowy. Przez ten okres w biurze przybywają dwie lub trzy osoby, a po tym czasie pracują zdalnie i na ich miejsce wkraczają kolejne trzy osoby. To świetny sposób na to, aby ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem w pracy. Dzięki temu pracownicy mają ze sobą mniejszy kontakt i nawet, jeśli któryś z nich będzie wśród chorych, to kwarantanna nie będzie dotyczyła całej firmy, a wiele osób zostanie chronionych przed wirusem. Ważne jednak jest to, aby dezynfekcja biura przebiegała w odpowiedni sposób. Przetarcie ścierką ze środkiem bakteriobójczym wszystkich przestrzeni nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie da się dokładnie wyczyścić każdego centymetra.

Dezynfekcja pokoju hotelowego – czy jest niezbędna?

Do pensjonatów i hoteli wciąż przybywają goście. Cały czas odbywają się podróże służbowe i dlatego też hotele, które ze szczególną dbałością podchodzą do spraw bezpieczeństwa, mogą mieć gości i prosperować. Ważne jest to, aby dezynfekcja pokoju hotelowego była dokładna i odbywała się po każdym wyjeździe konkretnego gościa. Pokoje należy dezynfekować przed pojawieniem się nowej osoby. W jaki sposób najlepiej tego dokonywać?

Dezynfekcja pomieszczeń – najlepsze sposoby

Jest wiele metod oczyszczania przestrzeni i powierzchni. Jednak wiele z nich nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa. Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania. Profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń, która pozwoli na usuniecie wirusów i bakterii, ale także grzybów ze ścian czy klimatyzacji, polega na wykorzystaniu ozonu. Kolejną jest zamgławianie, które wykorzystuje się również w pojazdach. To dwie możliwości, które przynoszą najlepsze efekty i sprawiają, że każdy ma pewność, iż dezynfekcja pomieszczeń przebiegła prawidłowo, a każda przestrzeń jest bezpieczna. Sprawdź więcej informacji na floormore.pl!

Comments

comments