Opublikowany: wt., marzec 2nd, 2021

Czym powinna się wyróżniać prawdziwie jakościowa czekolada?

Czekolada to ulubiona słodka przekąska każdego z nas – nie oprze się jej ani dziecko, ani dorosły. Mleczna, biała, z dodatkami… Przeróżne rodzaje kuszą ze sklepowych półek, warto jednak wstrzymać się z zakupem i spróbować produktów o wyższej jakości. Czekolada rzemieślnicza, bo o niej mowa, wyróżnia się naturalnym składem, a lokalne manufaktury prześcigają się, oferując imponujące połączenia smaków. 

pexels-vie-studio-6167329

Polskie słodycze czekoladowe, czyli tradycyjne receptury i naturalne składniki

Nie od dziś wiadomo, że dostępne w każdym sklepie czekolady w składzie zawierają ulepszacze, którymi są aromaty czy emulgatory. Ma to duży wpływ na cenę – dzięki takim działaniom produkty te są tańsze, jednak tego typu dodatki zapewniają jeszcze inny efekt: kakao, które jest przecież najważniejsze, przestaje być dobrze wyczuwalne w smaku. Polska czekolada, produkowana w manufakturze, wytwarzana jest z wysokiej jakości składników, w składzie natomiast zawiera jedynie kilka komponentów, takich jak miazga i tłuszcz kakaowy, cukier oraz mleko. W zależności od przepisu mogą też pojawić się  orzechy, przyprawy lub rodzynki. Polskie słodycze czekoladowe są również wytwarzane bez dodatków barwników i konserwantów. Jeśli więc mamy ochotę na coś słodkiego, warto wybrać produkt o najlepszym składzie, który wytwarzany jest z pasją i znajomością tradycyjnych receptur. Czekolada rzemieślnicza to także nietuzinkowe kompozycje smaków oraz aromatów, a także prawdziwa uczta dla oczu. Wytwarzane w manufakturach produkty z pewnością znajdą uznanie wśród wielu konsumentów!

Czekolada rzemieślnicza dla fanów polskich smaków 

Polska czekolada, czyli jaka? Pomimo tego, że kakao zdecydowanie nie należy do owoców, które naturalnie rosną w naszej strefie klimatycznej, krajowi producenci zdecydowanie wiedzą, jak nadać temu pysznemu smakołykowi lokalnego charakteru. Świetnym przykładem jest czekolada rzemieślnicza, produkowana przez krakowskiego wytwórcę Alta Saska. W ich ofercie znaleźć można śliwkę, zanurzoną w czekoladzie mlecznej, a także z dodatkiem chili, cynamonu, kawy oraz kardamonu. Kandyzowany owoc przykryty jest grubą warstwą czekolady o zawartości 39% kakao. Co ważne, te polskie słodycze czekoladowe świetnie sprawdzą się również jako upominki firmowe dla Klientów czy pracowników, a także z okazji różnych świąt – na przykład zbliżającego się Dnia Babci. Koniecznie więc przekonaj się, jaka różnica kryje się w smaku wysokiej jakości czekolady i sprawdź ofertę Alta Saska!

Comments

comments