Opublikowany: śr., wrz. 12th, 2018
Turystyka | Autor: MM

Co powinno znaleźć się w pokoju hotelowym?

ttttttttttt

Marzysz o otwarciu własnego hotelu, gdzie mógłbyś podejmować swoich gości, a oni zadowoleni, spędzaliby w nim swój czas? Jeśli masz już budynek, w którym on powstanie, warto zastanowić się nad wyposażeniem pokoi. Sprawdź, co powinno się znaleźć w poszczególnych pomieszczeniach.

Pokoje typowe

Standardowe pokoje od jednoosobowych, po kilku, a nawet kilkunastoosobowe stanowią zazwyczaj większość każdego hotelu. Nic dziwnego, skoro to one w większości generują zyski. Podstawowe umeblowanie hotelowe powinno zawierać łóżko, stolik nocny lub półkę przy każdym łóżku, biurko lub stolik, lustro, wieszak, lampkę nocną i oczywiście szafę. Dzięki nim Twoi goście będą mogli wygodnie rozlokować swoje rzeczy. Nie jest to jedynie subiektywny wybór, ponieważ te meble oraz akcesoria hotelowe zostały wymienione w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r.

Dla podwyższenia standardów pokoju w swoim hotelu można do niego wstawić również telewizor, minibarek czy lodówkę. Twoi goście z pewnością docenią te udogodnienia.

Pokoje dla rodzin

Każdy hotel powinien mieć specjalne pokoje przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Czym powinny się charakteryzować? Zazwyczaj jest to powiększona opcja standardowego pokoju. Dzieciom daje się większą przestrzeń do zabawy, a dorosłym więcej miejsca do rozpakowania rzeczy. A tych, gdy ma się małe dzieci, jest bardzo dużo. Dzieci chętnie zabierają swoje zabawki na wyjazdy. Ponadto trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Pokoje dla rodzin powinny być wygodne i nie stwarzać zagrożenia dla dzieci.

Apartamenty

O apartamentach mówi się w przypadku, gdy posiadają aneks kuchenny, w którym można przygotowywać posiłki. Dlatego oprócz podstawowych mebli i akcesoriów, trzeba pomyśleć o tych, ułatwiających przyrządzanie jedzenia. Część kuchenną dobrze wyposażyć w sztućce oraz naczynia. Przydadzą się także garnki przynajmniej dwóch wielkości oraz patelnia.

Część dostępna dla wszystkich

Jest to najczęściej recepcja oraz część korytarzowa. Do holu głównego trzeba wstawić biurko lub odpowiednio zaprojektowany bufet. Dobrym pomysłem jest również ustawienie sofy, na której goście będą mogli poczekać na zameldowanie oraz klucz do swojego pokoju.

Każdy obiekt z dziedziny usług powinien być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego przed hotelem powinien znaleźć się specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich, a w samym budynku, jeśli jest piętrowy, winda. Łazienka dla osób niepełnosprawnych powinna być zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii.

Wybór mebli do hotelu to najczęściej inwestycja na lata. Weźmy pod uwagę fakt, że będą bardziej eksploatowane. Trzeba liczyć się z tym, że nie każdy gość będzie dbał o nie równie mocno, jak o swoje. Dlatego trzeba kupować je ze sprawdzonego źródła, by mieć pewność, że są one odporne na zniszczenia.

Comments

comments