Opublikowany: śr., mar 24th, 2021
Ekonomia | Autor: admin

Akcesoria wodoodporne do sportu – co warto kupić?

Wszyscy miłośnicy sportów wodnych, wędrówek po górach , sportów w plenerze oraz wielu innych aktywności, gdzie wilgoci i wody nie da się choćby czasowo uniknąć – ważne jest zabezpieczenie przed nią osobistych drobiazgów. Zwłaszcza w czasach, kiedy nosimy ze sobą chętnie różnego rodzaju gadżety elektroniczne. Smartfony, smartwatche, słuchawki i inne drobiazgi towarzyszące nam na co dzień warto dodatkowo chronić nawet wówczas, jeśli ich producenci podkreślają ich wodoodporne właściwości. Tym bardziej chronić je należy, kiedy wśród wielu innych takiej właśnie funkcji nie posiadają. 

Etui wodoodporne na telefony i inne drobne przedmioty

Dobre sklepy sportowe oferują zatem szereg wodoodpornych, bardzo poręcznych opakowań na niewielki sprzęt elektroniczny oraz na wszystko, czemu zbyt duża wilgotność może zagrażać. Oprócz telefonów czy zegarków chętnie chowamy do takich etui również karty płatnicze, gotówkę, dokumenty i inne ważne drobiazgi. Takie etui łatwo jest przymocować w wielu miejscach, zawiesić na szyi albo wsunąć do kieszeni plecaka. Uchroni ono wszystkie te najważniejsze rzeczy osobiste, które zwykle zajmują bardzo mało miejsca. 

Plecaki i worki wodoodporne

Wodoodporne worki i plecaki to wyposażenie konieczne podczas spływu kajakowego, długich pieszych wędrówek czy nawet nocowania pod namiotem. Wszędzie, gdzie występuje pewność lub prawdopodobieństwo co do tego, że nasze rzeczy zamoczą się. Plecaki wodoodporne nie muszą być duże, ale powinny przynajmniej pomieścić kilka podstawowych rzeczy na wypadek, gdyby reszta zamokła. Zimny deszcz, podtopiony namiot i same mokre ubrania to nie są wymarzone okoliczności, w jakich pragniemy się znaleźć. Nawet jeden suchy ręcznik i komplet odzieży są wówczas na wagę złota. Suche worki i wodoodporne plecaki odpowiednio zamknięte bardzo dobrze izolują zawartość przed padającym deszczem jak również pod wodą. Akcesoria wodoodporne bezwzględnie przydadzą się na każdej łodzi, w podróży lub tam, gdzie zwyczajnie trzeba zabezpieczyć kilka rzeczy przed tym, żeby choćby chwilowo się nie zachlapały. Są bardzo uniwersalne, praktyczne i poręczne. Sportowe plecaki odporne na wodę, suche worki czy też etui na telefony i dokumenty najlepszych firm śmiało możesz testować pod prysznicem zanim zaczniesz ich używać w naprawdę ekstremalnych sytuacjach. To świetne akcesoria dla miłośników survivalu. Nie trzeba jednak być szczególnym poszukiwaczem wrażeń, który „aż prosi się o kłopoty”, żeby czuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie z plecakami, workami czy innymi typowymi akcesoriami zabezpieczającymi nasz drobny bagaż przed zalaniem.

Comments

comments