Opublikowany: pon., styczeń 14th, 2019

Akcesoria hotelowe – dlaczego są ważne?

Akcesoria hotelowe – o czym trzeba pamiętać?

Każdy hotelarz, który rozpoczyna swoją karierę zdaje sobie sprawę z konieczności wyposażenia swoich pokoi. Posiada wiedzę o tym, że potrzebuje łóżek, szafek i wyposażenie łazienki. Niektórzy jednak zapominają, że dodatkowe akcesoria hotelowe mogą zdecydowanie podnieść standard budynku. Ponadto niektóre z tych dodatków ułatwią funkcjonowanie i zarządzanie hotelem.

Minibary – podstawa wyposażenia

Meble hotelowe dla gości to nie tylko łóżko czy szafa, wielu z nich ma większe oczekiwania co do standardu panującego w pokoju. Lodówki hotelowe są ważne dla przyjezdnych, którzy cenią sobie wygodę, dzięki niej mogą np. schłodzić napoje, niezbędne podczas letniego wypoczynku. Minibary hotelowe stanowią zatem podstawę wyposażenia nowoczesnego obiektu.

Suszarki – wygoda

Większość osób nie lubi zabierać ze sobą dużych i zajmujących miejsce sprzętów dlatego cenią sobie gdy znajdą je w wyposażeniu hotelu. Takim urządzeniem mogą być suszarki do włosów, które są istotne dla wielu gości, zarówno kobiet jak i mężczyzn, układających sobie włosy. Wyposażenie łazienki nie tylko w armaturę i ręczniki, ale i taką suszarkę będzie dużym plusem dla odwiedzających.

hotel1

Sejfy hotelowe – bezpieczeństwo

Coraz częściej zdarza się, iż goście pytają o dodatkowe wyposażenie hotelu i to one wpływa na decyzje, który obiekt wybiorą. Bardzo często ma znaczenie to czy pokój wyposażony jest w sejf, w którym mogą przechowywać cenne rzeczy.

Wyposażenie hoteli biznesowych

Właściciele hoteli biznesowych, którzy chcą specjalizować się w organizowaniu konferencji czy spotkań muszą zainwestować w meble konferencyjne oraz mównice. Ważne, aby krzesła były wygodne oraz estetyczne, dobrze jeżeli są one sztaplowane, ponieważ umożliwia to wygodne przechowywanie. Pomieszczenia biznesowe muszą być czyste i pozbawione zbędnych dodatków.

Wyposażenie niezbędne w organizacji bankietów

Hotelarze, którzy organizują bankiety, przyjęcia, studniówki, a nawet wesela również mogą podnieść swój standard poprzez drobne dekoracje. Pięknie przybrane stoły, świeże kwiaty i świeczki zawsze wprowadzają przyjemny dla gości klimat. Warto wygospodarować odpowiednie miejsce na parkiet taneczny, który będzie centralnym punktem każdego przyjęcia.

hotel2

Usprawnienie pracy personelu

Istnieją również takie akcesoria hotelowe, które ułatwiają zadanie pracownikom obiektu. Należą do nich oczywiście sprzęty usprawniające sprzątanie, takie jak wiadra, mopy i wózki do pralni. Przy projektowaniu budynku warto pamiętać o zachowaniu miejsca na wszystkie tekstylia, środki czystości i sprzęty sprzątające. Nie powinno się zbytnio oszczędzać na tej przestrzeni, ponieważ dobra organizacja ułatwi poruszanie się oraz pracę personelu.

Akcesoria – wyższy standard

Hotel bez dodatkowych akcesoriów jest więc niekompletny i zdecydowanie mniej atrakcyjny dla odwiedzających. Właściciele obiektów nie powinni ograniczać się do podstawowego umeblowania, gdyż nie będą wstanie się wyróżnić, a co za tym idzie zdobyć stałych klientów.

Comments

comments