Opublikowany: wt, Cze 4th, 2019

Zimowy ogród – sposoby wykorzystania

Dzisiaj praktycznie każdy już wie, czym jest ogród zimowy i czym się charakteryzuje. W ostatnich latach oranżerie stale zyskują na popularności. Coraz więcej osób także decyduje się na inwestycję, jaką jest zainstalowanie tej konstrukcji przy swoim domostwie. My natomiast w poniższym artykule ugryziemy ten temat od nieco innej strony, mianowicie od strony ciekawych sposobów wykorzystania ogrodów zimowych i spędzania w nich czasu.

IS_IS_Setlak 2

Klimatyczne wieczory i zimowe kino domowe

Jest to konstrukcja stworzona z myślą właśnie o nich. Latem taki ogród może stanowić doskonałe schronienie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Jednocześnie fakt, że jego skrzydła zazwyczaj są regulowane i jest możliwość otwarcia ich na oścież tak, by pozostał tylko dach, daje możliwość korzystania ze świeżego powietrza, ciepła lub orzeźwiającego wiaterku. Ogród zimowy to właściwie odpowiedź i idealne rozwiązanie, na wszelkie niedogodności związane z warunkami atmosferycznymi, czy to w przypadku, słońca, deszczu czy wiatru. Stanowi także ratunek przed, chociażby uciążliwymi komarami i nietoperzami. W środku ogrodu można przygotować ucztę, kolację, grilla i spędzić przyjemny czas z rodziną i przyjaciółmi. Alternatywnie przestrzeń ogrodową można zagospodarować tak, by znalazło się w niej miejsce na leżaki, pufy do leżenia bądź sofy. Popołudniowa drzemka byłaby w takich warunkach wyjątkowo relaksująca. Natomiast, jeśli ktoś zdecydował się na całoroczny ogród zimowy, to najlepsze wieczory czekają go właśnie zimą. Przy odpowiednich dekoracjach takich jak ozdobne lampki, świece czy lampiony, stworzysz wręcz magiczny klimat, idealny do oglądania gwiazd na niebie, pod grubym kocem z kubkiem gorącego kakao w ręku. Ciekawym pomysłem jest także aranżacja kina zimowego w takim ogrodzie. Warto to przemyśleć, szczególnie wtedy, gdy ma się dzieci.

IS_IS_IMGP3576

Osobista oaza

Jeśli jesteś miłośnikiem bądź miłośniczką roślinności, to ogród zimowy daje wspaniałe warunki, by stworzyć w nim swoją, osobistą oazę spokoju. Stawiając jednak ogród, musisz wcześniej przewidzieć ten zamiar. Lokalizacja ogrodu powinna być dostosowana tak, by uchronić roślinność przed intensywnym słońcem. Mogłoby mieć to negatywny wpływ na jej rozwój lub nawet popalić liście. Chyba że od czasu do czasu, używałoby się rolet, markiz i dbałoby się o odpowiedni poziom wilgotności powietrza w ogrodzie. Roślinność tworzy piękne wnętrze, które jest wprost idealne, do wypicia w nim kawy z przyjaciółką, poczytania w wciągającej książki czy magazynu. Ogród zimowy to także świetne miejsce dla zielnika bądź nawet warzywnika. Często jest tak, że w kuchni na to nie ma miejsca lub zwyczajnie nie pasuje nam to do jej koncepcji wyglądu. Oranżeria stwarza za to idealne warunki, bo jednocześnie panuje tu odpowiedni dostęp do słońca i powietrza oraz ochrona przed innymi, intensywnymi warunkami pogodowymi. Co więcej, mamy pewność, że naszych upraw nie zniszczy żadne zwierzątko ogrodowe.

Comments

comments