Opublikowany: wt, Gru 12th, 2017

Zimowa sypialnia, czyli jak nie zmarznąć we własnym łóżku?

Wszystko wskazuje na to, że w wielu regionach Polski zima zadomowi się na dłuższy czas. Piękne, śnieżne widoki co dzień możemy oglądać na Podhalu, a od czasu do czasu, także w innych rejonach kraju. Niskie temperatury sprzyjają pozostawaniu w domu. Chociaż tu nie chcemy wpuszczać zimna, możemy zaprosić, szczególnie do sypialni, trochę ciepłej… zimy!

32667608864_0d44df0d53_z

Sypialnia jest najintymniejszym pomieszczeniem dla każdego człowieka. To tu zaznajemy odpoczynku, prywatności i spokoju. Ten pokój musi być więc szczególnie przytulny i jasny. Powinien wprawiać nas w pozytywny nastrój przed snem, a także mobilizować do pracy na każdy kolejny dzień. Zimą właśnie w tym pokoju możemy spędzać nieco więcej czasu, grzejąc się w ciepłym łóżku podczas długich wieczorów. Jak więc urządzić sypialnię na ten okres?

Kolory zimowe, jasne!

29300374824_0bf616c24c_zNajważniejszym aspektem sypialni jest jej kolorystyka. W okresie jesienno-zimowym cierpimy na brak światła dziennego, warto więc rozjaśnić pokój ciepłym światłem lamp, świec, kolorami ścian, dywanów oraz sypialnianych bibelotów. Zimowa sypialnia może być więc… biała jak śnieg! Biel pościeli, poduszek i dywanu najlepiej przełamać dodatkiem ciemnego brązu. W tym kolorze świetnie prezentują się półki, a także rama łóżka i biurko. Taki kontrast ożywi nieco jasną aranżację, a jednocześnie nie zaciemni jej i optycznie nie zmniejszy.

Ogrzej się Skandynawią

Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie swojego pokoju podczas zimowych wieczorów, jest zaprojektowanie go na nowo, 4407611571_2a71da43ba_zinspirując się stylistyką skandynawską. Królowie zimy wiedzą dokładnie, jak sprawić, by ta stała się ulubioną porą roku! Prócz jasnych kolorów skandynawski styl charakteryzuje prostota i funkcjonalność. Drewniane, minimalistyczne meble, designerska półka z książkami, dużo lamp, świec, luster i naturalnych materiałów – wnętrza w stylu skandynawskim od lat cieszą się niezmienną popularnością. Zwłaszcza wśród Polaków!

Król sypialni – łóżko

Centrum każdej sypialni stanowi łóżko. Bez różnicy, czy nasz pokój urządzony jest w stylu skandynawskim, rustykalnym, czy angielskim, bez łóżka nie będzie nigdy sypialni. Zimą powinno dawać nam przede wszystkim ciepło i wygodę. Dlatego atrakcyjnym dodatkiem do sypialnianego łoża może być wełniany pled. Najmilszym materiałem na taki koc jest wełna nowozelandzka. W zależności od stylu sypialni dobierz jego odpowiedni kolor! Pamiętaj, że taki koc przyda się także podczas zimowych podróży autem. Może być też świetnym pomysłem na prezent świąteczny dla prawdziwych zmarzluchów ?

IMG_2919

Jeśli naprawdę nie lubisz zimna, warto w tym okresie zaopatrzyć się w nowy zestaw kołder i pościeli. Najcieplejsze kołdry to te wykonane z wełny, a idealnym materiałem na pościel dla nielubiących chłodu będzie flanela. Ten materiał wytwarzany na bazie bawełny ma wysokie właściwości grzewcze. Poza tym nie powoduje nadmiernego pocenia i jest bardzo miły dla skóry!

Pokój urządzony? Teraz wystarczy intrygująca książka, lampka dobrego wina  i spokój. Kto by nie lubił takiej zimy?

Comments

comments