Opublikowany: śr, Paź 30th, 2019
Dom i ogród | Autor: JC

Zima w ogrodzie zimowym

Co prawda polska, złota jesień rozpieszcza nas jeszcze wysokimi temperaturami i pięknym słońcem, wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że o tej porze roku aura może zmienić się w mgnieniu oka. Poza tym dni i tak stają się nieubłaganie coraz krótsze, a co za tym idzie, wydłużają się wieczory, które tak ciepłe już niestety nie są. Chętniej więc spędzamy czas w domu w towarzystwie ulubionego serialu lub książki pod kocem z ciepłym napojem obok. Jak jeszcze można sobie uprzyjemnić zimowe wieczory w domowym zaciszu? Można spędzać je w przytulnie urządzonym ogrodzie zimowym. Poznajcie jego zalety.

ogrod13

Koncepcja ogrodu zimowego powstała właśnie z myślą o chłodniejszych miesiącach roku. Komfortowe oranżerie miały za zadanie stworzyć w domu namiastkę lata, dając możliwość otoczenia się roślinnością. Ze względu właśnie na ich funkcje, coraz więcej osób decyduje się na budowę ogrodu zimowego na własnej posesji. Nic dziwnego, takie pomieszczenie w domu stwarza wiele nowych możliwości, stając się przede wszystkim przytulną przystanią na długie zimowe wieczory.

Jeśli Wy również zastanawiacie się na budową własnego ogrodu zimowego, zanim podejmiecie decyzję, dobrze jest rozważyć, która wersja będzie Wam bardziej odpowiadać. Firma Gracja Cieszyn oferuje łukową wersję ogrodu zimowego oraz klasyczną.

Ogrody zimowe Prestige

Pierwsza wersja ogrodu zimowego  wyróżnia się atrakcyjnym łukowym kształtem, który wspaniale współgra z każdym budynkiem. Kształt kopuły czyni wnętrze komfortową, a jednocześnie przytulną przestrzenią, w której odpoczynek stanie się czystą przyjemnością. Z powodzeniem można tu urządzić własny kącik relaksu, gdzie w ulubionym fotelu czy na kanapie spędzisz z rodziną mroźne, zimowe wieczory.

ogrod14

Ogrody zimowe w tej wersji zostały wykonane z łuków z drewna klejonego, co gwarantuje niebywałą lekkość konstrukcji, a jednocześnie jej dużą trwałość i solidność. Dużym atutem tej wersji są różnorodne możliwości otwarcia. Uchylna jest zarówno górna część dachu, jak i części boczne. Dzięki takim rozwiązaniom możemy cieszyć się kąpielami słonecznymi w pogodne, ale chłodne dni. Możemy też wyjść z ogrodu zimowego bezpośrednio na taras, otwierając boczne części.

Ogrody zimowe Classic

Z kolei ogrody zimowe klasyczne będą doskonale współgrać z domami w stylu tradycyjnym. Ich prosta, a zarazem elegancka konstrukcja stanowi idealne przedłużenie budynku, pełniąc nie tylko funkcję dodatkowej przestrzeni, ale stanowiąc również estetyczny element architektoniczny.

ogrod15

Oranżeria typu Classic wykonana jest z belek i słupów z drewna klejonego. To trwały i solidny materiał chroniący wnętrze przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Atutem klasycznego rozwiązania jest wysoka izolacja termiczna, którą zapewniają szyby jedno- lub dwukomorowe.

Na koniec należy wspomnieć, że budowa ogrodu zimowego wcale nie jest aż tak pracochłonna, jakby mogło się wydawać. Specjaliści Gracja Cieszyn dokładają wszelkich starań, by prace przybiegły szybko i sprawnie. A wszystko po to, by domownicy mogli jak najszybciej cieszyć się własnym ogrodem zimowym.

Comments

comments