Opublikowany: pon, Maj 6th, 2019

Zacienienia – doskonałe rozwiązania

zadaszenia

Konstrukcje, które dają zacienienie, są funkcjonalne nie tylko dlatego, że stanowią wytchnienie od słońca, ale także dlatego, że mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem wszelkiego rodzaju przestrzeni zewnętrznych. Buduje się je z różnego rodzaju materiałów budowlanych. Przybierają wówczas zróżnicowaną formę. W poniższym artykule przedstawimy Wam szereg możliwych wariantów wykorzystania zadaszeń, by stworzyć dla Was źródło inspiracji.

Zacienienia zewnętrzne

Rolety te, najczęściej wykorzystywane są do zacienienia szklanych dachów ogrodów zimowych, oranżerii czy basenów przydomowych. Nie tylko chronią przed słońcem, ale mają także właściwości izolacyjne i ochronne przed czynnikami atmosferycznymi, co znacznie zmniejsza koszty ogrzewania i klimatyzacji w ciągu całego roku. Dodatkową zaletą jest także wyciszanie odgłosów spowodowanych intensywnymi opadami. Konstrukcja odporna jest na zamarzanie oraz może być traktowana jako zabezpieczenie przed wandalami.

zadaszenia 1

Zacienienia wewnętrzne

Ich główną funkcją jest ochrona przed rażącymi promieniami słonecznymi, które w połączeniu z odpowiednio jasnym kolorem rolety, daje efekt delikatnej poświaty. Często zdalnie sterowane, wykorzystywane są w łukowych ogrodach zimowych. Wyjątkowym atutem tego rodzaju zacienienia jest fakt, że nie izoluje on całkowicie od światła dziennego, a jednocześnie daje poczucie komfortu i prywatności zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Markizy

Markizy dzielą się na tarasowe i balkonowe. Te pierwsze rozróżnia się ze względu na stopień konstrukcji; bezkasetowe, półkasetowe i kasetowe, a także ze względu na odporność na warunki atmosferyczne. Następnie, po ocenie wspomnianych cech, przyznaje im się określone klasy. W przypadku markiz balkonowych jest bardzo podobnie. Ważne jednak, by u jednych i drugich poszycie było wykonane z mocnego akrylu, poliestru bądź dralonu. Materiały te powinny być dobrze zaimpregnowane, by szybko nie wypłowiały i nie podarły się na silnym wietrze.

zadaszenia2

Zacienienia fasadowe

Osłaniają one przed słońcem pionowe powierzchnie okienne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mogą przybrać różne, nietypowe kształty, nadając fasadom ciekawy i nowoczesny wygląd. Zacienienia fasadowe to inaczej markizy fasadowe, które są doskonałą alternatywą dla obiektów przeszklonych. Dzięki swojej nienagannej estetyce najchętniej montowane są do fasad biurowców, nadając budynkom niepowtarzalne walory wizualne, a tkaniny z wyspecjalizowanymi właściwościami dają ochronę przed szybkim wypłowieniem. Ten typ fasad często spotykany jest, w różnego rodzaju kawiarniach.

Zacienienia tarasów

Przed wszystkimi, nadmiernymi warunkami atmosferycznymi taras można zabezpieczyć na różne sposoby. Oczywiście najlepiej sprawdzają się tu konstrukcje trwałe, i jeśli mamy   odpowiednie środki, to inwestycja w szklano-drewniane zadaszenie na taras jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Comments

comments