Opublikowany: wt, Lis 12th, 2019

Zabiegi anty-aging w salonie kosmetycznym

Dbanie o cerę to podstawa do podtrzymania jej młodego wyglądu przez długi czas. Zdrowa cera, która jest nawilżona, elastyczna i odżywiona, sprawia, że nasza twarz promienieje i wyglądamy na wypoczętych. Aby młody wygląd skóry zachwycał przez długi czas, warto wesprzeć standardową pielęgnację o specjalne zabiegi anty-aging, dedykowane walce z oznakami starzenia skóry. Zdobądź wiedzę na temat poszczególnych zabiegów i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Czego potrzebuje Twoja skóra?

Choć zabiegi anty-aging są uniwersalne i można stosować je u wielu osób, warto wykonać analizę skóry twarzy, aby dowiedzieć się, które z wielu dostępnych zabiegów wybrać. Dlatego odpowiednie może być wykonanie multispektralnej analizy skóry, która wykaże, jaki jest rodzaj Twojej cery i czego dokładnie ona potrzebuje, aby długo zachować młody wygląd. Podczas analizy wykonywany jest skan twarzy określający stan cery, a pod uwagę brane są nawet najdrobniejsze szczegóły. Przesuszenie, przetłuszczenie, wypryski, zmarszczki, popękane naczynka – wszystko to znajdzie odzwierciedlenie w wynikach analizy. Po tego typu badaniu można przystąpić do dopasowania zabiegów do skóry pacjenta lub pacjentki.

Złuszczanie martwego naskórka

Z pewnością wykonujesz ten pielęgnacyjny zabieg w domowym zaciszu, wykorzystując peeling drobno-, gruboziarnisty czy też enzymatyczny. Złuszczamy martwy naskórek na całym ciele, a także na twarzy i dekolcie. Zaleca się wybranie osobnych kosmetyków do ciała i do twarzy.

Jednak domowe peelingi są dobre do delikatnego złuszczania – w gabinecie kosmetycznym oferowany jest zabieg, który usunie głębsze warstwy martwego naskórka na dłuższy czas, przygotowując bazę pod nawilżanie i ewentualne natłuszczanie cery. Proponujemy oczyszczanie wodorowe – urządzenie pomoże wykonać 6 pełnych etapów zabiegu, czyli usunięcie wolnych rodników, złuszczenie, dotlenienie i rozprowadzenie antyoksydantów, AntyOxyFusion i Lifting.

Skuteczny może być również laserowy peeling węglowy, który stosowany jest nawet przy usuwaniu tatuaży. Właściwe ustawienie tego urządzenia pozwala na wykonanie złuszczającego martwy naskórek peelingu węglowego.

Po złuszczaniu – nawilżanie

Żadna cera nie utrzyma elastyczności bez nawilżenia. To dzięki temu nie ryzykujemy powstawania dodatkowych zmarszczek, wynikających z przesuszenia cery. O nawilżenie muszą dbać nie tylko osoby posiadające cerę suchą, dojrzałą lub przesuszoną, ale także posiadaczki i posiadacze cery przetłuszczającej się, trądzikowej i normalnej. Zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia zaplusuje w przyszłości, a cera zyska świetlisty i zdrowy wygląd.

W salonach dostępne są urządzenia takie jak Ulmea Oxygen, za pomocą którego przeprowadza się zabiegi wspierające wchłanianie substancji. Profesjonalne kosmetyki, zawierające składniki nawilżające i odżywcze, wchłoną się o wiele lepiej, niż przy standardowym wklepywaniu lub wmasowaniu w cerę. Zauważalna jest także poprawa poziomu dotlenienia, które jest tak istotne przy zapobieganiu starzenia się skóry. Co ciekawe, Ulmea Oxygen jest na tyle skuteczny, a jego efekty na tyle długotrwałe, że zaleca się wykonanie jednego zabiegu na rok.

Comments

comments