Opublikowany: śr, Lut 20th, 2019

Z czego jest stworzona konstrukcja ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to umieszczone przy budynku dodatkowe pomieszczenie, które można wypełnić roślinnością i cieszyć się z niej przez całą zimę. Zwiększa przestrzeń mieszkalną oraz pełni funkcję buforu cieplnego, a ponadto podwyższa wartość budynku. W poniższym artykule dowiesz się z czego stworzona jest dobrej jakości konstrukcja ogrodu zimowego.

ogród

Drewno czy PCV

Ogrody zimowe z drewna i z PCV to opcje wyboru dla potencjalnego inwestora. Za lepsze jakościowo uważane są te pierwsze, które mimo iż potrzebują konserwacji, dobrze radzą sobie z wysokimi temperaturami, są trwałe oraz bardziej estetyczne. Elastyczne drewno, takie jak sosna, dobrze się formuje i pozwala na tworzenie konstrukcji o nietypowych kształtach.

Wybór szyb

Inwestor musi zdecydować jaki typ szyb będzie odpowiedni do jego realizacji. Na rynku można znaleźć szyby refleksyjne, antywłamaniowe oraz bezpieczne. Te pierwsze chronią przed słońcem, odbijają promieniowanie i nie zamieniają go na energię cieplną. Dzięki temu doskonale nadają się do ogrodów zimowych umieszczonych w nasłonecznionych miejscach. Szyby antywłamaniowe są bardzo często wybierane przez klientów, ponieważ dają im poczucie bezpieczeństwa. Ten typ szkła występuje w kilku klasach, z których każda kolejna jest bardziej wytrzymała. Ostatni typ, czyli szyby bezpieczne to najczęstszy wybór rodziców małych dzieci. Szyby te ograniczają możliwość zranienia przy ewentualnym zbiciu oraz zmniejszają ryzyko jej wypadnięcia.

ogród1

Systemy szyb

Wysokiej jakości rozwiązania składają się z trzech szyb, posiadających wewnątrz dwie komory, dzięki którym mogą zachować wysoką energooszczędność. Wyróżniają się one zatem dobrą izolacyjnością, która pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania i wykorzystania ogrodu zimowego jako bufor cieplny. Wybór takiego typu szyb jest również dobry dla osób, które cenią ciszę i spokój. Dwie komory pomiędzy szklanym materiałem, zapewniają bowiem dobrą izolację akustyczną.

Po czym poznać dobrego producenta?

Rzetelna firma przy pierwszej rozmowie i uzyskaniu podstawowych informacji na temat wielkości realizacji i materiałów, które mają być wykorzystane, jest w stanie wstępnie wycenić projekt. Na korzyść producenta wpływa również dobry, stały kontakt z klientem oraz wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Dobry producent ogrodów zimowych posiada własny park maszynowy do obróbki drewna. Znajdują się w nim energooszczędne, zatem dobre dla środowiska, urządzenia i nowoczesne maszyny. Klient takiej firmy może liczyć na szybką i profesjonalną produkcję oraz wysoką jakość konstrukcji.

ogród2

Stwórz swój ogród zimowych

Teraz już wiesz z czego zbudowany jest dobrej jakości ogród zimowy oraz jakiego producenta powinieneś szukać. Jeżeli zastanawiasz się ile wyniesie koszt ogrodu zimowego, zgłoś się do profesjonalnej firmy, która ustali z tobą projekt i jego wycenę. Później pozostaje już tylko czekać na montaż i cieszyć się z nowego miejsca.

Comments

comments