Opublikowany: pt., Maj 29th, 2020

Wyposażenie profesjonalnego bufetu, czyli jakie urządzenia i naczynia powinny się w nim znaleźć?

Na większości imprez okolicznościowych, a także w dużej liczbie lokali gastronomicznych goście mogą korzystać z bufetu. Do takiej formy obsługi klientów muszą być zatem przygotowane zarówno restauracje i bary, jak też firmy cateringowe. Jakie wyposażenie jest obowiązkowym dla każdego bufetu? W co wyposażyć bufet, aby był on funkcjonalny dla gości? Sprawdźmy i przekonajmy się wspólnie.

Dyspensery

 

Charakterystyczną cechą wszelkiego rodzaju bufetów jest oczywiście to, że klienci samodzielnie pobierają posiłki oraz napoje. Nie możemy wystawić wszystkich tych produktów w oryginalnych opakowaniach – byłoby to mało eleganckie i niewygodne, cały sens wygodnego bufetu, czy stołu szwedzkiego niknąłby pomiędzy niewygodnymi plastikowymi opakowaniami. Urządzeniami do praktycznego dozowania sobie poszczególnych produktów spożywczych są dyspensery. Posłużą one do nalewania soków, czy wsypywania płatków do miski, dzięki czemu są nieodłącznym wyposażeniem bufetu śniadaniowego, np. w hotelowych restauracjach.

Tace/patery

 

Potrawy dostępne dla gości w bufecie muszą być umieszczone w wygodny sposób do nałożenia na talerz. Poza tym ich prezentacja powinna łączyć to z odpowiednim, zachęcającym wyeksponowaniem. Kolejne konieczne wyposażenie do bufetu każdego rodzaju to zatem wszelkiego rodzaju patery i tace, na których dania i produkty spożywcze będą atrakcyjnie się prezentować, a także łatwo będzie się do nich dostać.

Warniki/zaparzacze

 

W bufecie kawowym soki, czy woda nie są jedynymi dostępnymi dla gości napojami. Skoro bufet kawowy, to oczywiście musi być w nim kawa i herbata. Czy oznacza to, że każdy, kto będzie chciał ich skosztować, będzie musiał czekać, aż woda zagotuje się w czajniku? Oczywiście, że nie. Akcesoriami służącymi do wygodnego podawania gorących napojów w bufetach są warniki oraz zaparzacze. Napój będzie przez cały czas utrzymany w odpowiedniej temperaturze, a jego wlanie do filiżanki będzie wymagało niekiedy jedynie wciśnięcia jednego przycisku.

Te oraz więcej produktów do każdego profesjonalnego bufetu odnajdziesz w sklepie A-BIS.

Comments

comments