Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Własny salon kosmetyczny – o czym pamiętać?

hairdressing-salon-2693077_1920

Twoje doświadczenie w dziedzinie kosmetologii jest na tyle duże, że możesz już w pełni samodzielnie pokierować gabinetem kosmetycznym? Pamiętaj o kilku krokach, które pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu. Zapraszamy do artykułu!

Zrób dokładny research

W pierwszej kolejności wykonaj dokładną analizę konkurencji. Sporządź listę salonów kosmetycznych w pobliżu i po kolei przeanalizuj ich mocne i słabe strony. Zbierz informację na temat tego, jakie usługi oferują swoim klientom, a także w jakiej cenie. Dobrze także poczytać opinie o poszczególnych salonach wydawane przez klientów. Najczęściej w komentarzach są zawarte plusy i minusy wizyty, które pomogą Ci stworzyć projekcję modelowego klienta, na którego potrzeby będziesz odpowiadał. Dzięki temu zdobędziesz ogólny obraz tej branży w okolicy, w której będziesz chciał otworzyć działalność. Wyciągając średnią, zyskasz szansę, by się wobec niej ustosunkować i stworzysz oryginalną ofertę, która wyróżni Cię z tłumu.

Pamiętaj także o tym, by przyjrzeć się stronom internetowym poszczególnych gabinetów. Wyłapując błędy, będziesz mógł uniknąć ich przy konstruowaniu swojej strony. Należy zadbać, by witryna była estetyczna i już na pierwszy rzut oka zachęcała do Twojej oferty. Opisz szczegółowo poszczególne usługi. Dzięki temu wywrzesz wrażenie eksperta.

Wymogi lokalowe

Jeśli jesteś na etapie szukania właściwego lokum, powinieneś zapoznać się z wymogami. Wśród licznych porad, warto wziąć sobie do serca poniższe:

  • Wejście do gabinetu nie może prowadzić przez lokale, w których nie są świadczone usługi (m.in. mieszkanie).
  • Zorganizowanie miejsca na świadczenie usług.
  • Zorganizowanie miejsca na szatnię i poczekalnię dla klientów,
  • Wyposażenie zaplecza sanitarnohigienicznego dla klientów, jak i pracowników gabinetu.
  • Wyznaczenie miejsca do przechowywania środków czystości i sprzętu.
  • Miejsce na kosmetyki, a także czystą i brudną bieliznę.
  • Wydzielenie miejsca na pojemniki, w których będą gromadzone odpady.

Założenie własnej działalności

By móc otworzyć własny gabinet kosmetyczny, powinieneś założyć własną działalność gospodarczą, która musi być wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, będziesz mógł legalnie zarządzać swoim salonem kosmetycznym.

Zakup mebli

W jaki sposób wyposażyć salon kosmetyczny? Będzie to zależało od tego, jakiego rodzaju usługi będziesz świadczyć. Oczywiście musisz zadbać o meble – zarówno te specjalistyczne jak stanowisko do manicure i pedicure czy urządzenie do peelingu wodnego.

Comments

comments