Opublikowany: czw, Lis 21st, 2019

Wigilia firmowa – dlaczego warto?

Zbliża się moment, w którym warto pomyśleć o organizacji wigilii firmowej. Tego typu spotkanie stało się już normą w większości polskich przedsiębiorstw. Wspólne spotkanie współpracowników i szefów sprzyja integracji oraz jest świetnym pretekstem do podsumowania roku. Dlaczego jeszcze warto zorganizować wigilię firmową i jak to zrobić, by była udana? O tym w dzisiejszym artykule.

merry-christmas-2953721_1280

Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze sporo czasu, to już teraz warto pomyśleć o organizacji wigilii firmowej. To przedświąteczne wydarzenie to doskonały pretekst do spotkania pracowników na neutralnym gruncie, podczas którego będą mogli swobodnie porozmawiać, niekoniecznie na tematy pracownicze. Ale wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze to nie wszystkie zalety tego rodzaju spotkania. Atutów wyprawienia wigilii firmowej jest zdecydowanie więcej.

Wzrost lojalności pracowników

Regularna organizacja firmowych eventów, w tym wigilii pracowniczej to dobry sposób, by stworzyć pozytywną więź między zatrudnionymi, a naszym przedsiębiorstwem. Jeśli zależy Ci na budowaniu trwałych zespołów, które zostaną w Twojej firmie na lata to organizacja imprez integracyjnych stanowi absolutną podstawę. Dzięki nim bowiem pracownicy poczują, że pracodawca stara się, by stworzyć warunki, które umożliwią lepsze zgranie się i nawiązanie kontaktów nawet z pracownikami odległych działów.

Wspólne spędzanie czasu sprawia też, że pracownicy łatwiej utożsamiają się ze swoją firmą i pragną dać z siebie więcej na rzecz jej dobra i rozwoju.

christmas-tree-1149619_1280

Poprawa komunikacji

Wspólna wigilia firmowa może być również znakomitym sposobem na poprawę komunikacji między pracownikami. Jeśli na co dzień podwładni nie mają okazji, by swobodnie porozmawiać, to stworzenie im możliwości ku temu będzie doskonałym ruchem. Zwłaszcza, że wigilia pracownicza wiąże się zazwyczaj z wyjątkowym klimatem, pysznym jedzeniem oraz dodatkowymi atrakcjami, co sprawia, że uczestnicy będą bardziej skorzy do wymiany myśli. A wiadomo, że lepsza komunikacja w zespole przenosi się na bezpośrednią efektywność jego pracy.

Czas podsumowań i planów na najbliższy rok

Reorganizacja wigilii firmowej to doskonała okazja, by podsumować miniony rok. Podczas spotkania warto docenić pracę i wkład wszystkich pracowników w ostateczny efekt. Warto również zmotywować uczestników do zaangażowania się w projekty przewidziane na nowy rok. Dobrze jest przedstawiać sukces firmy, jako efekt działań wszystkich pracujących w niej osób.

Jeśli niektórzy w minionym roku wyróżnili się szczególnymi dokonaniami, to warto to podkreślić podczas przemówień w trakcie eventu.

Takie podsumowania z pewnością wpłyną na motywację pracowników, sprawią, że poczują się ważni, potrzebni i docenieni, a to z kolei przełoży się na ich lojalność wobec firmy i zaangażowanie w przyszłą pracę.

Skoro już wiesz, dlaczego warto zorganizować wigilię pracowniczą, wybierz firmę, która pomoże przygotować Ci wyjątkowy event. Dragon Event posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez, dbając o najdrobniejszy szczegół wydarzenia i dokładając wszelkich starań, by zapewnić uczestnikom moc atrakcji.

Comments

comments