Opublikowany: śr, Sie 26th, 2020

W jakim wieku najlepiej zacząć naukę angielskiego u dzieci?

Język angielski jest obecnie najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym językiem do komunikacji między ludźmi na całym świecie. Dlatego też wielu rodziców już w bardzo wczesnych latach życia swojego dziecka zastanawia się nad tym, kiedy zacząć je edukować w tym kierunku. Zdają sobie oni bowiem sprawę z faktu, iż znajomość przynajmniej jednego języka obcego, a tym bardziej angielskiego, jest w tych czasach podstawą. Co daje nauka języka obcego? Jak zacząć naukę języka angielskiego z dzieckiem?

 

Nauka języka angielskiego z dzieckiem – jak zacząć?

Wielu rodziców decyduje się na to, aby już od małego uczyć swoje dziecko języka obcego. Oczywiście głównie chodzi tutaj o angielski, który jest najbardziej uniwersalny i praktycznie w każdym zakątku świata można się przy jego użyciu porozumiewać. Podstawowym pytaniem, jakie wtedy pada z ust opiekunów, jest „jak zacząć naukę języka angielskiego z dziećmi?”. Nic w tym dziwnego, ponieważ niewielu ma pojęcie, jak skutecznie dotrzeć do malucha w wieku zaledwie kilku lat.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić dziecku obcować z językiem. Można to robić w prosty sposób. Wystarczy mówić do niego w języku angielskim, ale nie wolno popadać ze skrajności w skrajność. Nie chodzi tutaj o wałkowanie poprawnej wymowy godzinami, czy usilne uczenie czasów. Raz po raz w zdanie można wpleść słowo z języka obcego. To w zupełności wystarczy. Innym rozwiązaniem będą fiszki z angielskiego dla dzieci, które dodajemy do każdego zakupionego u nas kursu.

 

Co daje nauka języka angielskiego?

Nauka angielskiego dla dzieci może odbywać się w szkołach językowych, przedszkolach wielojęzycznych lub w domu. W tym ostatnim przypadku rodzice muszę wykazać się nie tylko cierpliwością, ale muszą mieć także odpowiednią ilość wolnego czasu. Nauka języka obcego niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić należy:

  • lepszą pracę mózgu
  • osiąganie wyższych wyników w nauce z innych przedmiotów
  • lepsze posługiwanie się językiem ojczystym
  • wyższy poziom empatii
  • w dłuższej perspektywie czasu możliwość podjęcia lepszej pracy w kraju i poza jego granicami
  • łatwiejsza komunikacja w kontaktach z obcokrajowcami
  • nieszablonowe myślenie
  • świetna zabawa

Warto tutaj także dodać, że dzieci znacznie łatwiej i szybciej przyswajają język obcy. Liczne badania pokazują, że nauka drugiego języka po okresie dojrzewania jest mniej efektywna i wymaga więcej czasu.

 

Jeśli więc nie chcesz przeoczyć najlepszego okresu rozwoju swojego malucha i nauczyć go władania angielskim na bardzo dobrym poziomie, proponujemy skorzystać z oferowanych przez nas kursów. Cieszą się one nie tylko dużą popularnością, ale także efektywnością, a kolorowe obrazki sprawiają, że dzieci podczas nauki tak szybko się nie nudzą.

Artykuł powstał dzięki pomocy https://100mam.pl/

Comments

comments