Opublikowany: czw, Sty 18th, 2018

Urządzamy biuro – jaki wystrój i sprzęt?

Urządzenie biura nie należy do zadań łatwych. Przestrzeń pracy musi bowiem spełniać wiele funkcji. Biura są nie tylko pomieszczeniami, w których nasi pracownicy wykonują codzienne zadania, ale także, które odwiedzają goście, partnerzy biznesowi, czy klienci.

Dekoratorzy wnętrz zapewniają, że dobrze urządzona office space jest gwarancją tego, że pracownicy będą nie tylko bardziej kreatywni, ale także chętniejsi do pracy. Takie morale zapewnią nam lepsze wyniki, a tym samym lepsze finanse.

3200678163_cf3ba90efe_z

Elegancja, funkcjonalność i ergonomia!

955467402_3cabe0bdc2_zAranżując przestrzeń biura, musimy pamiętać o jego dwóch funkcjach, o których wspominaliśmy we wstępie artykułu. Biuro jako przestrzeń pracy i przestrzeń reprezentacyjna musi być funkcjonalne i eleganckie. Te dwie cechy powinniśmy utrzymywać w równowadze. Brzydkie, ale wygodne biuro to podobnie złe rozwiązanie co designerska przestrzeń, która jest kompletnie niepraktyczna.

Najlepsze kolory do biura to barwy stonowane, eleganckie, lecz nie nudne. Warto postawić na odcienie szarości, zieleni, pomarańczy i brązów (oczywiście nie stosujmy wszystkich barw razem!). Meble biurowe muszą spełniać oczekiwania pracowników. Mają być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Zbyt wysoko zawieszone półki i drewniane, twarde krzesło? Wykluczone! Komfort naszego pracownika powinien być priorytetem. Najważniejsze będzie wygodne, ergonomiczne krzesło i biurko. Musimy zadbać o kręgosłupy pracowników, gdyż to one najczęściej doskwierają przy siedzącym trybie pracy.

Na biurku powinny znajdować się niezbędne narzędzia pracy, tj. komputer lub laptop, klawiatura, a także organizer na dokumenty i długopisy, karteczki do notowania i segregatory. Biurko musi być na tyle duże, by wszystkie te rzeczy nie zagraciły całkowicie jego przestrzeni. Pracownicy potrzebują nie tylko komputera, ale także innych sprzętów niezbędnych do pracy biurowej. I tu warto postawić przede wszystkim na ich jakość.

Odpowiedni sprzęt w odpowiednich rękach

bizhub-164

Bez wysokiej klasy kserokopiarki praca w biurze nie będzie efektywna. Warto zainwestować w renomowane marki tego typu sprzętu (np. w urządzenia wielofunkcyjne firmy Konica Minolta). Nawet najlepsi pracownicy będą uzyskiwać gorsze rezultaty, jeśli nie będą mieli odpowiedniego wyposażenia biura.

Oszczędność na sprzęcie biurowym nigdy nie wychodzi na dobre. Wysokiej jakości sprzęt nie będzie wymagał częstych napraw, a jak wiemy, serwisowanie kserokopiarek może zająć trochę czasu. Jeśli nie stać Cię na zakup dobrego sprzętu, warto pomyśleć o dzierżawie lub wynajmie kserokopiarek. W ten sposób nie będziesz narażony na duży jednorazowy wydatek, a sprawny sprzęt i darmowe serwisowanie znacznie ułatwią pracę w Twojej firmie.

Odrobina indywidualizmu

Wysokiej jakości sprzęt, funkcjonalne meble i elegancka kolorystyka to nie wszystko. Aby biuro nie działało na pracowników niczym monotonna tapeta dźwiękowa, lepiej dodać w nim indywidualne akcenty. Zdjęcia Twojego teamu, nagrody, biblioteczka, oryginalne grafiki – wszystko to może sprawić, że przestrzeń biurowa nabierze charakteru. Będzie to docenione nie tylko przez Twoich pracowników, ale także przez wszystkich odwiedzających firmę.

Comments

comments