Opublikowany: czw, Mar 7th, 2019

Przestrzeń rekreacyjna w twoim biurze

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, wiesz jak ważne są dobre relacje między twoimi pracownikami. To na nich oparta jest dobra współpraca i wydajność grupy. Żeby ułatwić zacieśnianie więzów, możesz postawić na stworzenie przestrzeni rekreacyjnej, w której zespół będzie wspólnie odpoczywać w czasie przerwy. Najłatwiej stworzyć ją w biurach typu open space, ale nawet w tych bardziej klasycznych można wygospodarować dla niej osobne pomieszczenie. Co powinno znaleźć się w takim miejscu? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

biuro1

Wygodne meble

Pamiętaj, że przestrzeń ta ma być strefą relaksu, dlatego ważne jest wybranie odpowiednich mebli. Stwórz komfortowy kącik z wygodnymi kanapami i pufami. W nowoczesnych pomieszczeniach postaw na kolor, im bardziej kontrastowy tym lepszy, a w tych bardziej klasycznych, wybierz stonowane modele.

Miejsce imprez

W pomieszczeni pełniącym funkcję przestrzeni rekreacyjnej powinien znaleźć się duży stół oraz ustawione przy nim fotele gabinetowe lub krzesła cateringowe. W ten sposób stworzysz idealne miejsce imprez, gdzie wszyscy będziecie mogli zasiąść przy wspólnym stole i świętować, czy to gwiazdkę czy urodziny pracownika.

biuro2

Punkt rozrywki

Wiele firm decyduje się na wprowadzenie do biura różnego rodzaju gier. Często są to klasyczne piłkarzyki, które nigdy się nie nudzą. Wywołują one fajnie emocje wśród pracowników, wymagają od nich jednocześnie współpracy oraz rywalizacji. Krótka rozgrywka przy takim stole pomoże odprężyć się twojemu zespołowi. Innymi grami, które pozwalają na relaks i odświeżenie umysłu mogą być dart lub tenis stołowy. Niektórzy właściciele firm decydują się nawet na instalację konsoli do gier, jednak ten krok uważany jest za dość ryzykowny. Gry konsolowe są bardzo wciągające i pracownicy mogą mieć problem z wróceniem do swoich zadań.

Dodatkowe wyposażenie

Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w różne akcesoria i sprzęt kuchenny. Można wykorzystać np. lodówki hotelowe i wypełnić je ulubionymi napojami (bezalkoholowymi) pracowników. Warto również w takim punkcie relaksu postawić ekspres do kawy, nawet jeżeli jeden już posiadacie w kuchni czy stołówce.

biuro3

Półki na książki i gazety

Nie trać wiary w swoich pracowników, na pewno wielu z nich czyta książki. Stwórz specjalny regał, który możecie stopniowo wypełniać. Przerwa z książką to równie dobra forma odpoczynku, co rozgrywka tenisa stołowego. Postaraj się wygospodarować miejsce na gazety i codziennie uzupełniaj je świeżymi tytułami. Wiele osób lubi być na bieżąco z informacjami, dlatego na pewno doceni ten ruch.

Ogólny wystrój i dekoracje

Przestrzeń rekreacyjna może, a nawet powinna, różnić się od reszty biura. Wprowadź tam kolor i życie oraz wiele dekoracji. Wybierz wygodnie koce i poduszki, na których można nawet siedzieć na podłodze. Zdecyduj się na kolorowe obrazki, kwiaty i świece. Rodzinny klimat wywołasz poprzez umieszczenie na ścianie zdjęć z różnego typu eventów pracowniczych.

Comments

comments