Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Projektor dla dzieci sposobem na spokojny sen malucha

Coraz więcej słyszy się o zabawkach interaktywnych i edukacyjnych, mających wpływać pozytywnie na wiele zmysłów dziecka. Czy korzystanie z nich jest realną potrzebą i opcja wartą rozważenia, czy też jedynie kolejną drogą zabawką dla maluchów? Przyjrzyjmy się, jakie zalety może mieć lampka – projektor dla niemowląt.

Wielofunkcyjność

 

Projektory dla niemowląt to zabawki bardzo kolorowe, składające się z wielu elementów, a także posiadające wiele funkcji, dzięki czemu nie znudzą się Twojemu dziecku i mogą razem z nim dorastać. Mogą mieć formę karuzeli ze zwierzątkami, którą powiesisz nad łóżeczkiem swojego malucha. Twoja pociecha zyska w ten sposób nowych, zwierzęcych przyjaciół. Na słuch dziecka zabawka taka oddziałuje za sprawą wielu melodyjek. Starsze dzieci mogą korzystać więc z niej jak z radyjka, wychodząc ze swoją zabawką już poza swoje dziecięce łóżeczko. Nie można też zapominać oczywiście o samej funkcji projektora, czyli wyświetlania różnych obrazów, dzięki czemu niepozorna dziecięca zabawka stanie się np. lampką nocną.

Spokojny sen

 

Oprócz tak często podkreślanego w tego rodzaju zabawkach oddziaływania na wszystkie zmysły dziecka, należy wspomnieć też o zbawiennym wpływie, jaki ma projektor dla dzieci z kołysankami na sen niemowlaka. Połączenie światła, ulubionej melodyjki malucha i obecność zabawkowych bohaterów sprawia, że dziecko odpręża się i uspokaja. Wpływa to pozytywnie na szybkość zaśnięcia i głębokość snu malucha. Projektory są w związku z tym nie tylko zwykłymi zabawkami, ale też funkcjonalnym akcesorium, polecanym rodzicom, których dzieci mają problemy z zasypianiem. Położenie dziecka do snu nie musi od rodziców wymagać dużego wysiłku, godzin spędzonych nad łóżeczkiem i wypróbowania mnóstwa kreatywnych, lecz nieskutecznych sposobów. Wystarczy do tego jedno proste wyposażenie, jakim jest projektor dla dzieci.

Więcej na temat projektorów dla niemowląt dowiesz się w Dziecięcym Świecie, czyli miejscu, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebują młodzi rodzice.

Comments

comments