Opublikowany: pon, Mar 4th, 2019

Profesjonalne szkolenia zespołu – rodzaje i znacznie

Każda firma do sprawnego funkcjonowania potrzebuje dobrze wyszkolonego zespołu. Pracownicy niezależnie od branży powinni dobrze radzić sobie na polu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, znać podstawy sprzedaży i marketingu. Krokiem w dobrą stronę, który powinien podjąć każdy prezes, jest organizacja eventu szkoleniowego. Profesjonaliści z dziedziny marketingu, psychologii i socjologii połączą dobrą zabawę z nauką nowych umiejętności. Na temat oferowanych szkoleń oraz ich znaczenia dowiesz się więcej z poniższego artykułu.

szkolenia

Szkolenie integracyjne

Obejmuje budowanie zespołu od podstaw lub polepszenie komunikacji między istniejącymi już pracownikami. Opiera się zatem głównie na technice zwanej team buildingiem. Celem takiego szkolenia jest zdobycie informacji na temat pracowników i ich miękkich kompetencji. Dzięki temu właściciel firmy może określić, kto z personelu najlepiej sprawdzi się przy realizacji konkretnych zadań. Takie szkolenie jest również formą imprezy integracyjnej dla firm, gdyż sam zespół poznaje się między sobą i zawiera bliższe relacje. Team building jest szerokim pojęciem, pozwala zespołowi poznać się oraz wykształcić pewne struktury, a także pomaga w integracji na poziomie koleżeńskim podobnie jak np. pikniki firmowe.

Szkolenia interpersonalne

Bardzo ważne szkolenie, szczególnie jeżeli nasi pracownicy mają kontakt z klientami. Podczas spotkania zespół nauczy się technik komunikacji, doboru odpowiednich słów oraz gestykulacji. Zdecydowana większość naszego komunikatu opiera się o zachowania niewerbalne, dlatego istotna jest świadomość pewnych zasad i wytycznych. Jeżeli Twój zespół mimo wysokich kompetencji w zakresie działania firmy, nie radzi sobie w kontaktach z klientem, ten typ szkolenia będzie dla nich idealny.

szkolenia1

Szkolenie sprzedażowe

Kierowane szczególnie do osób zajmujących się sprzedażą i mających częsty kontakt z nabywcą. Obejmuje on naukę kompleksowej obsługi klienta i wskazuje na możliwe techniki sprzedaży. Pracownicy na szkoleniu poznają także zasady przeprowadzenia sprawnych negocjacji, uczą się jak się do nich przygotowywać oraz jakie są sposoby na ich realizację. Bardzo duże znaczenie ma tutaj zatem psychologia społeczna i techniki wpływu na ludzi.

szkolenia2

Szkolenie marketingowe

Jest to typ szkolenia, który pozwala opanować pracownikom wiedzę z zakresu budowania wizerunku oraz komunikacji zewnętrznej firmy. Zespół polepszy również swoje umiejętności sporządzania planów marketingowych. W tym szkoleniu ważne są zwyczaje odbiorców oraz psychologia społeczna, często określa się nawet osobną dziedzinę obejmującą psychologię reklamy. Pracownicy poznają zatem zasady, którymi powinni kierować się podczas rozwoju marketingowego firmy.

Wybierz odpowiednie dla swojego zespołu

Jako właściciel firmy wiesz, które szkolenie najbardziej przyda się Twoim pracownikom. Pamiętaj, że możesz zagwarantować im także serię szkoleń, podczas których poszerzą kompetencje z większej ilości dziedzin.

Comments

comments