Opublikowany: czw, Lip 9th, 2020

Poznaj 3 cechy profesjonalnego salonu kosmetycznego

Salon kosmetyczny to miejsce, gdzie chcemy zrobić coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy zabieg ma wymiar pielęgnacyjny mający na celu poprawę stanu skóry, czy też skupia się na upiększaniu, warto przeprowadzić go w sprawdzonym salonie. Czym wyróżnia się dobry salon kosmetyczny wśród wielu takich miejsc? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Przede wszystkim higiena

Żaden ceniący się salon kosmetyczny nie pozwoli na gromadzenie się brudu. Jest to kwestia nie tyle estetyki, co przede wszystkim Twojego bezpieczeństwa. Jeżeli już na pierwszy rzut oka widać, że salon nie jest czysty i sprawia wrażenie niechlujnego, zrezygnuj z wizyty. Lepiej poczekać na zabieg w sprawdzonym salonie lub poświęcić dodatkową chwilę na wyszukanie innego miejsca, niż nabawić się problemów zdrowotnych.

Salon kosmetyczny jest bowiem miejscem, gdzie nie tylko pracuje się na gołej skórze, ale nierzadko istnieje też ryzyko kontaktu z krwią. Dlatego wszystkie narzędzia i sprzęty kosmetyczne powinny być zdezynfekowane, aby nie doszło do żadnej infekcji czy przeniesienia wirusów lub bakterii. Nie bój się pytać o kwestie utrzymania higieny w salonie – stawką jest Twoje zdrowie.

W jaki sposób salony kosmetyczne dbają o higienę? Przede wszystkim wykorzystują autoklaw, czy to we własnym zakresie, czy zlecając to firmie zewnętrznej. W autoklawie umieszcza się wszystkie akcesoria i narzędzia, gdzie są one poddawane sterylizacji. To właśnie po sterylizacji w autoklawie narzędzia są pakowane w sterylne torebki, z których kosmetyczka na Twoich oczach wyjmuje zdezynfekowane narzędzia.

W dobrym salonie kosmetycznym nie może też zabraknąć preparatów do dezynfekcji. Pracownicy zakładu mają obowiązek regularnego czyszczenia i odkażania powierzchni, z którą kontakt będą miały dłonie, stopy czy twarz klienta. Z tego samego powodu ważne jest używanie jednorazowych klapek, podkładek, wacików i tym podobnych.

Certyfikaty

Kolejny aspekt, na który możesz zwrócić uwagę. Liczne certyfikaty sugerują, że trafiasz do profesjonalistek, które wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i chcą zdobywać nowe informacje z zakresu kosmetologii. W tej dziedzinie wciąż pojawiają się odkrycia na polu medycyny i dobry specjalista będzie chciał włączyć je do swojej pracy. Certyfikaty świadczą o tym, że kosmetyczka odbywa kursy i studia w renomowanych placówkach i zakładach. Powinny one być dopasowane do specjalizacji danego profesjonalisty zapewniać mu jak najszersze spektrum wiedzy z dziedziny kosmetologii.

Profesjonalne podejście do klienta

To kwestia, którą możesz zweryfikować stosunkowo szybko. Pierwszą oznaką jest oczywiście przyjazne nastawienie personelu. Klient nie powinien być ignorowany ani traktowany oschle – do salonu kosmetycznego często przychodzimy z intymnymi problemami skórnymi i powinniśmy spotkać się z akceptacją personelu.

Jednak profesjonalna opieka to także rozmowa ze specjalistą jeszcze przed jakimkolwiek zabiegiem. Każdy zabieg ma swoje zalecenia i przeciwwskazania. Zdarza się, że istotne są nawet fakty, do których my nie przykładamy wagi – jednak powinien robić to specjalista. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jesteś w bezpiecznych rękach. Nie bój się zadawać pytań, nawet tych pozornie najbanalniejszych.

 

 

Comments

comments